Hornil StylePix Çevirisi

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Hornil StylePix Çevirisi

Mesaj gönderen shampuan »

İnsanım, hata yapmış olabilirim. Bu yüzden bir iddiam yok ama güzel oldu.

Hornil StylePix, "mini fotoşap" diyebileceğimiz mükkkkkkemmel bir yazılımdır. Fotoşop programı, GIMP programı çok ağırdır. Açılmaları az veya çok zaman alır. Çok fazla özelliklere sahiptirler, çok gelişmiştirler; öyle ki çoğumuz bu özelliklerin birçoğunu kullanmayız.

StylePix ise Photoshop ya da GIMP gibi ağır bir yazılım olmaktan öte, inanılmaz bir hıza sahip. Açılış hızı olsun, kullanım rahatlığı olsun çok güzel. Portabıl kullanılabiliyor ve eğer isterseniz programa ücret ödeyerek ekstra özellikler ekleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde ekstra özelliklere sahip deneme sürümünü de 1 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Şayet satın almak istemezseniz "freeware" sürümüne geri dönebiliyorsunuz, sıkıntı yok.

Programı mutlaka PC'nizde bulundurun, fotoğraf ya da resim editleme, efekt mefekt güzel özellikleri var. İlk başlarda biraz yabancılık çekebilirsiniz ama öğrendikçe hoşunuza gidecek ve belki de bunca yıldır boşuna fotoşopla uğraşmışım diyeceksiniz.

Çeviri dosyasını indirin:

https://drive.google.com/file/d/1j4etTk ... sp=sharing

Bir abukluk bir yamukluk tesbit ederseniz bana bildirin.

İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Re: Hornil StylePix Çevirisi

Mesaj gönderen krocix »

Ben bu foto ya da video edit işini önceden beri beceremiyorum.Aslında videonun mantığı kolay da demek ki sabırsızlanıyoruz , dayanamayıp bırakıyoruz.İndireyim bir bakayım nasıl olmuş çeviri.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Memnun olurum.
İçine bir resim at, biraz karıştır, bir sıkıntı görürsen bakarım.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Programı yüklemedim ondan dolayı sadece çeviri bazlı birşeyler yazacağım.Öncelikle askeri disiplin içerisinde bir çeviri gibi görünüyor hahah. Full disiplin. emir ağırlıklı gibi :D

1-2 temel birşeyler yazayım sen de cevaplarsın anlaşırık :)

align yani hizalama komutunu sadece belli konumlara gelecek şekilde çevirmişsin mesela. Align left yerine sade sol yazmışsın
balance highlights dengeyi belirtmek vurgulamak gibi sen askeri usulden devam :D
baseline nereyi temsil ediyor bilmiyorum ama anahat ya da düzlem iyi olmaz mı ?
bazılarının karşılığı boş belki komut satırı öyledir bilemiyorum mesela grid yerine ızgara yazılabilir.tabi bizimkilerin aklına ızgara kanat et gelir :D

böyle buna benzer ama kullananın kafasını yormayacak çeviri olmuş.Belki kullansam baksam sağına soluna olur da açıkçası üşeniyorum kusura bakma :)

biliyorsun ünlü bir Antalya atasözü der ki ; Yiğidi gül ağlatır NEM öldürür :-D
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Teşekkür ederim.

Yazılımların birçoğunda bu "askeri disiplinik" şunu kes, bunu al, hede het, hödö höt terimler vardır. Buradaki emir kipleri aslında kullanıcı programa emir verdiği için öyle.

Align left olayı: Orjinal dil dosyasında öyledir o. Ama yanılma ihtimalim de olabilir. Incığını cıncığını inceleye inceleye dikkatle çevirmeye çalıştım.
Balance Higligts olayı da ilk cümlemdeki gibi. Çeviri sen programa birşey için emir veriyorsun o yüzden öyledir. (Bu yazdıklarımdan sonra son cümleye bak)
Baseline terimi için bakıcam. Tam anlamadım açıkçası.
Bazılarının karşılığı boş olamaz. Bir terslik var sanırım.

Hiç sorma şu anda vantilatörle oturuyorum ve yine yapışık boyun modundayım.

Söylediğin hataları gösteren ekran resimleri istiyorum senden. Şimdi o sorunlar nerde, ne yapınca ortaya çıkıyor görmem lazım. Dile kolay 3000 satır (aslında 2985) var orda ve bu sıcakta iflahımı kesti. Örneğin kes satırından bir sürü yerde var resim olarak gösterirsen bakarım.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Yükleyip bakmak daha iyi olacak ama istersen notepad in içinden ekran alıntısı da yaparım.Yarın salim kafayla bir daha bakarım
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Tamam yarın olsun bakarız.
Notepad içinden değil program içinden bakmalısın. Yani görsel arayüzde bir sıkıntı yoksa tamamdır. Çeviri satırları seni yanıltır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bu olayı deneyemedin sanırım değil mi, krocix?
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Gün içinde çok değişiyor vücut tempom rahatsızlıklarımdan dolayı.Bazen odaklanamıyorum bazen bir anda enerjim sıfıra vuruyor ondan dolayı üzerine düşemedim.buraya da yazmadım e haliyle sen de güvendin bekledin özür dilerim.Söz vermeyeyim de yine bakmayı deneyecem diyeyim.Aslında vardır bakacak kişi bakalım mesajlardan sonra n'olacak :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Tamam sıkıntı yok geçmiş olsun. Seni azadedelim o zaman.
Problem değil de, şu "ve" simgeleri hala kafama takıldı onu çözemedim.
Neyse.
Yarın aşım var.
Herkese iyi geceler.
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen ThinkLess »

Mesajım bulunsun lazım olursa kolay bulurum.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

shampuan yazdı: 25 Tem 2021, 23:46.
Yarın aşım var.
Şimdiden geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

https://www.hizliresim.com/jwdn51f

En fazla yazı seçenekler bölümündeydi oradan başladım.Bu renklerin isimlerini sanırım bilerek değiştirmedin ya da satırlarda gözüne çarpmadı onu bilemiyorum ama ilk bulduklarım bunlardı.Haricinde öyle bir sıkıntısı yok.Ayrıca ben öyle 80 100 mbyte program bekliyordum 3.5 mbyte'mış şaşırdım.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Teşekkür ederim "Default" için bakıcam.
Renklere gelirsek tuhaf şekilde programda renklerle ilgili bazı çevirilerin yapılamadığını gördüm. Resimde gösterdiğin renk adları çeviri sayfası ile değiştirilemiyordu öyle hatırlamıyorum.
Yine de tekrar kontrol etmek istiyorum. Umarım sabaha kalmam yine, aşıya gitmem gerek.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Şimdi çevirme şansının olduğunu düşündüm ve orada "papaya whip" kelimelerini gördüm.acaba çevirirken ben olsam nasıl kullanırdım bunu diye hayal ettim. whip kırbaç demek ya (king of fightersta da bir karakterin ismi ayrıca) .google yine yetişti imdada yoksa orası öylece kalırdı.kahverenginin çok açık bir tonuymuş.kültürel olarak çok farklı betimlemeler ve tabirler yüzünden sanırım bu olay.
Program sahibi belki bunun bilincinde olarak orayı değiştirilemez yapmış olabilir. :arrow: