Efsane Adayı Antivirüs Yazılımı:Comodo

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Re: Efsane Adayı Antivirüs Yazılımı:Comodo

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

@shampuan oooooo! sen bizden mişsin(yörük=manav türk'ü = selanik göçmeni

Artı beni idare etmelisin (bazen bazı şeyleri felaket yanlış anlama huyum var kusura bakma soydaş..... Yaşlıyı(beni) idare et)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

cankusa yazdı: 04 Eki 2018, 11:12 trwe aşada verdiginiz baglantıdaki bilgileri almak için (indirmek) için ne yapmalıyım

http://www.angelfire.com/tn3/tahir/trk75.html
Şuraya açtığım konuya bakmanız halinde yukarıda sorduğun sorunun cevabı olacağına eminim.....

viewtopic.php?f=126&t=205729
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

"yörük=manav türk'ü = selanik göçmeni"
konuyu kısa keseyim kapatayım diyorum ama duramıyorum ki. Arkadaş orda bir yanlışlık var.
Selanik göçmeni ile selanik bölgesinde yaşayan yörük farklıdır. Anadolu ve Rumeli'nde yaygın oldukları söylenir. Yani asıl kökenleri tam olarak selanik değil. Türklerin anadoluya ilk yerleştiğinden beridir
göçebe olarak dağlarda kıl çadırdan yapılmış küçük yerleşim birimlerinde (oba'larda) yaşarlar. Davar otlatırlar.
Davarcılıkla geçimlerini sürdürürler. Yerleşik hayata geçmemeleri ve törelerine sadık kalmalarından dolayıdır ki en orjinal ve
bozulmamış Türk kabileleri bunlardır. Diğer kabileler yerleşik hayata geçmiş, anadoluda daha evvel yaşamış ve yok olmaya yüz tutmuş eski
hititler, frigyalılar, lidyalılar, iyonyalılar, urartular; çok sonraları da -islamiyetin tesiriyle arkadaş oldukları- araplar ile birleşip karışarak karma bir
anadolu medeniyeti oluşturmuşlardır. Burada soy ayrımı yaptığımdan anlatmıyorum. Konu baya derin. Yörükler ise yerleşik hayata geçmeyip sadece birbirlerinden kız alıp verme durumlarından dolayı yüzyıllarca saf ya da safa yakın kalmayı başarabilmişlerdir. Din, devlet ve törelerine sıkı sıkıya bağlıdırlar. Kuralları çoğu kez serttir ve Asyadaki Türk kavimlerini çağrıştırır. Bugün dağda yaşayan yörük kabileleri neredeyse yok olmuştur denebilir. Çağın gelişmesiyle kızını okutan, oğlunu okutan şehre göndermiş, ilmi alan gençler ise obalarına dönmek yerine büyük adam olarak yerleşik hayata geçmişlerdir.

Yaşar Kemal'in 4 bölümden oluşan (4 kitap serisi) "İnce Memed" romanları dizisinde yörüklerden sık sık bahsedilir. Kitapta bahsedilen yörüklerimizin çoğu alevii'dir. Şu an ikamet ettiğim Antalya ilimizdeki yörüklerin ise çoğunluğu sunnii'dir. Ve daha neler neler...

Yörük demek selanik göçmeni demek değildir. Selanik göçmeni ayrı, selanik bölgesi ve tüm rumeli bölgesindeki yörükler ayrı. Cumhuriyetten önce, Osmanlı zamanlarında göç ile veya devletin tayiniyle oraya yerleşip orada kalan Türklerin bir kısmı cumhuriyetten sonra anadoluya gelmeyi tercih ettiler. Bunlara selanik göçmeni dendi. O bögede yaşayan yörüklerden de yerleşik hayata geçip sonra göçmen olarak gelen vardır tabii ki o ayrı.

Burada şuna da bir açıklık getirmek isterim. Şimdi insanların beni yanlış anlamasını elimden geldiğince engellemeye çalışıyorum ama maalesef başarılı olamıyorum. Ben, söylediklerimden sorumluyum sizin ne anladığınızdan değil. okuyan herkese söylüyorum. Olay şu aga: Türkler kutsal bir medeniyet falan değildir. Araplar da öyle. Ve Almanlar da, Ruslar da... hiçbiri kutsal ya da diğer milletlerden üstün değildir. Vay efendim nuh peygamberin filanca oğlu var da bilmem ne de... Yav kafanızı çalıştırın Almanlar kimin soyundan geliyor? Onlar yerden mi bitmiş? Onlar da felaket sonrasında Nuh ile beraber kalmış olanlar. Komşuları olsalar ne olur? Neticede Nuh'a iman etmemişler midir?

Bundan yıllar evvel ilk insanlar yayıldığında (ilk insanlar derken ister evrimci olun ister yaratıcıya inanın orasına ben karışmam) kabileler arasındaki mesafe giderek artmaya başlamıştı. Çünkü dünya büyük bir yerdi ve kitle iletişim araçları da yoktu. Birbirinden uzak kalan bu ilk insanların soyu, henüz konuşmak ve yazmak konusunda günümüzdeki kadar ilerlemiş bir dile sahip değillerdi. Yeni buldukları bir şeye dünyanın burasındaki bir kişi "elma" derken, teee öbür uçtaki bir insan "apple" öbürü de "Äpfel" diye isim uydurdu. Böylelikler dillerini ve birbirlerinin törelerini birbirlerine duyuramadıkları için de kültürler oluştu. Kültürler milletlerin oluşmasına; yani insanların ayrılmasına neden oldu. İnsanlar zamanla birbirinden farklılaşıp (kültür ve medeniyet olarak) kendi sınırlarını belirlediler.

İşte milletlerin ortaya çıkışı böyleyken, nasıl olurda birisi diğerinden üstün olur? Nasıl olur ben size söyleyeyim:
1- Erdem ile
2- Bilgelik ile.
Yani güzel ahlak ve ilim ile insan insandan üstün olur. Millet üstün olmaz; insan üstün olur. Bu milletin içinde bir sürü pislik var. Ama diğer bütün milletlerde de var. İyi açıdan da böyle.

...
Yoruldum.

Yani o yüzden bu kan milliyetçiliği yok bilmem biz üstünüz onlar kötü... bunları bir bırakın. "Ben milletime laf söyletmem uleeeyyn" iyi söyletme :D çok da tın yani. insana gülerler.

Kardeşlik, barış, toplumsal refah, huzur gibi nice "istenen şeylerin" şartı insan ayrımcılığı ile aynı anlama gelen kavramlarla sağlanamaz.

"biiiiz, ..... milletiyiiiiz!(farketmez) biiiiz, şöyle yaparız böyle yaparız. Biiiiiiz! kafkas dağlarının eteklerindeeeeen bilmemne ovalarının derinliklerinden gelmiiiiiiş,....." e iyi de, kazara Türk bir ana babadan doğmuş olmam, beni başarılı bir insan yapmıyor ki?... Bir defa ben karar vermemişim anladın mı? Benim isteğim dışında gerçekleşmiş bir olayı ben nasıl başarı veya üstünlük olarak görebilirim ki? E Almanların ne günahı var? Onlar da Türk olarak doğmak istemez miydi? Yoksa "Gök Tanrı" onları daha doğmadan cezalandırdı mı? Ama neden?

Yani mes'elenin mantıksızlığına uyanın ve yanlış düşünmeyin isterim. Olay budur yani...

Konuyla ilgili kaynaklar:
https://www.youtube.com/watch?v=AO7omxK ... ehmetkacar

Yörüklerle ilgili güzel bir film:
https://www.youtube.com/watch?v=UrLxucd ... mPlatformu
Bu filmde anlatılan yörükler "tahtacılar" olarak bilinen alevii yörüklerdir. Bunlardan antalya-finike taraflaında varsa da artık yerleşik hayata geçmişlerdir.

Filmi müsait zamanda izlemenizi öneririm çok güzel yapmışlar.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Sen gene beni ne kadar çok yanlış anlıyorsun..Şöyle özet geçeyim

yörük=manav türk'ü = selanik göçmeni

Atalarım önce Buldur taraflarına yerleştirilmiş 1500'lü yıllarda daha sonra 1.büyük büyük büyük dedem (anne tarafı) Yunanistan göçmüş.... 400 yıl burada kalınmış daha sonra 1.Balkan Harbinde aile yukarı Itil-Volga toplama kampına sürülmüş..... Bundan sonra nasıl olduysa tekar 2.büyük büyük dedem tekrar Selanik'e kapağı atmış ama Yunanlılar Kurtuluş Savaşında İzmir'den denize dökülmesiyle Batı Trakya Türk Azınlığından hıç almaya girişmişler kefereler.....Bu böyle olmayacak demiş dedem 1923 Nüfus Değişiminde (https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk ... BCbadelesi) Önce Trabzona ,10 yıl sonra Orduya (bu arada Dedem 3.evliliği yapar burada) buradan 5 yıl sonra Boluya orada 2 yıl sonra Nihai yerimiz Akçakocaya yerleşir.

Öff ne uzun bir aile tarihim var elim yoruldu......Ben bunu kast ettim ama gene yanlış anladın....Artık alıştık sana ...... :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Neyse canım alışmış kudurmuştan beterdir derler bak comododan nereye geldik yani...
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 04 Eki 2018, 22:21 Neyse canım alışmış kudurmuştan beterdir derler bak comododan nereye geldik yani...
Bu forum'un en güzel özelliği bu konu konuyu açıyor......Böylece yeni bilgiler yeşeriyor yayılıyor.....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3254 kez

Mesaj gönderen burak35 »

comodo gerçekten güzel görünüyor kullanan baya insan var forum sitelerinde görüyoruz eğer bir gün kullandığım eset internet securityden sıkılırsam ve değiştirmek istersem galiba kurup deneyeceğim ilk antivirüs bu olacak türkçe dil desteği olması güzel firewall ı zaten iyiymiş comodo nun ama anlamadığım birşey var bu comodo internet security ücretsiz free sürüm değilmiydi yoksa ben mi nette yanlış gördüm ?
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 4 kez

Mesaj gönderen mahferer »

Comodo sonrasında Avira 2 virüs buldu, en iyisi (şu an için) Kaspersky Free
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen AgaBey123 »

Programı önermiyorum. Geçenlerde bilgisayarıma kurmuştum. Görev zamanlayıcısına baktığımda telemetry görevleri ekletmiş. Kaldırdım ve kurtuldum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bugün, ihtiyacım da yok ama, bir antivirüs kurayım dedim.

Krekli antivirüs sevmiyorum, satın alacak param da yok. Gittim, avira free edition kurdum. Kurulumda bazı hatalar verdi. Masaüstüne kısayol ekledi. Bu kısayola tıklattığımda, bir pencere açılıyor ve bana kurulacak modülleri gösteriyor. Listenin en üstünde antivirüs var. Kur dedim. İlerleme sürdü sürdü, birşey yok. Yani antivirüsün ana ekranı yerine neyi kuracağımı gösteren ekran geliyor. Baktım böyle olacak gibi değil, revo-uninstaller ile kaldırdım. Onun yerine avast free kurdum.

Ana!

Avastın modülleri çalışmıyor. Diyor ki sisteminde avira yüklü önce onu kaldır. Oğlum kaldırdım ya? Bir de baktım masaüstünde kendi kendine avira simgesi ortaya çıktı. Kendi kendine kurulmuş. Aynı şeyleri tekrar ederek bugün saatlerce onunla uğraştım. En son görev yöneticisi, msconfig, şudur budur derken kırk takla atarak avirayı engellemeyi başardım. Dibine kadar söktüm pisliği. Yetinmedim, search everything ile avira yazarak sistemin derinliklerine çöreklenmiş ne kadar avira adında dll, exe, zart zurt varsa elle sildim. Bitti... Artık sorun yok.

Nah yok!

Bu deva Avast, gitmiş benim CClenaer 5.15'i çaktırmadan son sürüme güncellemiş. Senin **************dını!... Kaldırdım avastı. Niye kaldırıyorsunuz diye bir pencere geldi. Saydım sayıştırdım.

Aga kullanmıcam antivirüs. Sistemin anasını ağlatıyor, bilgisayar gıçını kaldıramıyor, e koruma? koruma yok daha çok sıkıntı var. Kullanıcı takibi var. Eskiden "Antivirüs" diye birşey vardı, bugün yok artık kalmamış. Hepsi adi şerefsiz. Dıııt çocuğu. Ha Eseti beğenmiyorum ama bu konuda bir o bozmadı. Kötü mötü idare ediyor. Buradaki abi devamlı eset kuruyor bir sıkıntı yok yani.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4675 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Keşkew ESET in free sürümü olsa
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Şimdi baktım da yok. 30 gün deneme veriyor.
Biz çok eski sürümlerde trial key bulup korsan kullanıyorduk şimdi ne oldu bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Eset'in crakli full sürümü vardı. Bir de trial yenileme programı vardı Eset için, her başlangıçta trial key bulup eset'e eklerdi.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 20 Ara 2018, 19:58 Bugün, ihtiyacım da yok ama, bir antivirüs kurayım dedim.

Krekli antivirüs sevmiyorum, satın alacak param da yok. Gittim, avira free edition kurdum. Kurulumda bazı hatalar verdi. Masaüstüne kısayol ekledi. Bu kısayola tıklattığımda, bir pencere açılıyor ve bana kurulacak modülleri gösteriyor. Listenin en üstünde antivirüs var. Kur dedim. İlerleme sürdü sürdü, birşey yok. Yani antivirüsün ana ekranı yerine neyi kuracağımı gösteren ekran geliyor. Baktım böyle olacak gibi değil, revo-uninstaller ile kaldırdım. Onun yerine avast free kurdum.

Ana!

Avastın modülleri çalışmıyor. Diyor ki sisteminde avira yüklü önce onu kaldır. Oğlum kaldırdım ya? Bir de baktım masaüstünde kendi kendine avira simgesi ortaya çıktı. Kendi kendine kurulmuş. Aynı şeyleri tekrar ederek bugün saatlerce onunla uğraştım. En son görev yöneticisi, msconfig, şudur budur derken kırk takla atarak avirayı engellemeyi başardım. Dibine kadar söktüm pisliği. Yetinmedim, search everything ile avira yazarak sistemin derinliklerine çöreklenmiş ne kadar avira adında dll, exe, zart zurt varsa elle sildim. Bitti... Artık sorun yok.

Nah yok!

Bu deva Avast, gitmiş benim CClenaer 5.15'i çaktırmadan son sürüme güncellemiş. Senin **************dını!... Kaldırdım avastı. Niye kaldırıyorsunuz diye bir pencere geldi. Saydım sayıştırdım.

Aga kullanmıcam antivirüs. Sistemin anasını ağlatıyor, bilgisayar gıçını kaldıramıyor, e koruma? koruma yok daha çok sıkıntı var. Kullanıcı takibi var. Eskiden "Antivirüs" diye birşey vardı, bugün yok artık kalmamış. Hepsi adi şerefsiz. Dıııt çocuğu. Ha Eseti beğenmiyorum ama bu konuda bir o bozmadı. Kötü mötü idare ediyor. Buradaki abi devamlı eset kuruyor bir sıkıntı yok yani.
Vallahi sen işi bilmiyorsun (kavga da bile söylenmez bu cümle....!)

Benim gibi yap statik antivirüs yazılımı kullan...

Örnek:

Norman Malware Clenaer (400 mb'lık tıklat çalıştır exe dosyası) bununla sistemin derinliklerine gizlenmiş
1.Trojan
2.Worm
3.Rootkit
4.Adware
5.Malware
6.Randomware
gibi zararlılardan kurtulursun....

TRWE_2012
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2