Format Factory ile Dönüştürme (Video Anlatım)

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Re: Format Factory ile Dönüştürme (Video Anlatım)

Mesaj gönderen cankusa »

burak35 aşadaki virüsü hangi program tesbit ediyor

TR/Crypt.XPACK.GEN2
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3254 kez

Mesaj gönderen burak35 »

cankusa yazdı: 22 Tem 2018, 17:11 burak35 aşadaki virüsü hangi program tesbit ediyor

TR/Crypt.XPACK.GEN2
hocam bi fikrim yok açıkçası. ben format factory 2.60 sürümü kullanıyorum. anladığım kadarıyla yazılım temiz. sistemimde antivirüs olarak eset internet security 10.1.219.1 sürümü var ve antivirüsle tarattığımda temiz diyor.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

cankusa yazdı: 22 Tem 2018, 17:11 burak35 aşadaki virüsü hangi program tesbit ediyor

TR/Crypt.XPACK.GEN2
Avira @cankusa.
14.0.7.468
15.0.9.504
Yukarıda yazdığım numaralar virüsü bulan versiyon numaraları.

DİKKAT: bakın DİKKAT diyorum! antivirüsü bulup indirebilirseniz, offline olarak kuracaksınız! tekrar söylüyorum off-line kurulum dosyasını buldun, indirdin. İnterneti kes. Ardından kur. Bitince virüsü içeren programı kurmaya çalış. muhakkak bulacaktır. İnternet üzerinden bu antivirüs eski, güncelleyin! uyarılarını yoksay.
DİKKAT-2: arşiv dosyalarını tarama seçeneğini kapat. değilse nice oyun program arşivlerini kaybedersin! krek içeren çoğu dosyaya düşmandır. söz konusu virüsü de neyin içinde bulduysa tertemiz eder.

Ayrıca aslında o virüsü virustotal de tesbit ediyordu. Yakın zamanda o antivirüsler de bulmaktan vazgeçti :wink: nedenini biliyorsun.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

ne olacak bu özel hayatın mahremiyeti bilemiyorum yahu. microsoft sürekli bizi izler , izlemeye çalşır , keza antivirüs programları vs ama yeter be kardeşim cidden sıkıldım yani. bitmek tükenmek bilmiyor bu adamların casuslukları. geçen gün satya nadella hakkında araştırma yapayım dedim bi sözlük çıktı adı lazım değil pek sevmediğim bir yer zira herkese sallanıyor küfüre kadar. neyse girip baktım satya nadellayı savunanlarmı dersin övenlermi dersin sempatik bulanlar mı dersin yaptığı işletim sistemi çok güzel harika helal süper devam yazanlarmı dersin (gerçi windows 10'un nesini sever bi insan anlamadım) yani neler neler adam bizi izlemek için herşeyi yapıyor insanlarda övüyor savunuyor falan hayat garip..
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 22 Tem 2018, 17:33 ne olacak bu özel hayatın mahremiyeti bilemiyorum yahu. microsoft sürekli bizi izler , izlemeye çalşır , keza antivirüs programları vs ama yeter be kardeşim cidden sıkıldım yani. bitmek tükenmek bilmiyor bu adamların casuslukları. geçen gün satya nadella hakkında araştırma yapayım dedim bi sözlük çıktı adı lazım değil pek sevmediğim bir yer zira herkese sallanıyor küfüre kadar. neyse girip baktım satya nadellayı savunanlarmı dersin övenlermi dersin sempatik bulanlar mı dersin yaptığı işletim sistemi çok güzel harika helal süper devam yazanlarmı dersin (gerçi windows 10'un nesini sever bi insan anlamadım) yani neler neler adam bizi izlemek için herşeyi yapıyor insanlarda övüyor savunuyor falan hayat garip..
Sen onlara kafayı takma bence, çünkü kötü bir durumu iyimiş gibi övenler/kabullenenler varya o ha onlar insanlık aleminin "SALAK VE APTAL" olanlarıdır.İzlenmek istemiyorsan GNU/Linux dağıtımı kullan......(tabii alışkanlıklarını kökten değiştirebilirsen)
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

kafayı takmak değilde ne bileyim güvenlik zaafiyetleriyle dolu yaz-boz'a dönmüş bir işletim sistemini insanların hiç utanıp sıkılmadan savunmasını bunu yapan adamada tapmalarını anlayamıyorum rahatıma düşkün olduğumdan linux la uğraşamam herhalde bana zor gelebilir ..