Dvd writer cd yi görmüyor

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
tarikus

Dvd writer cd yi görmüyor

Mesaj gönderen tarikus »

Selam arkadaşlar. Benim anlayamadığım bir sorunum var. dvd writer'a cd koyuyorum fakat dosyaları yazdırmaya geldiğimde disk yerleştirin uyarısı veriyor. Normal olarak da bir cd koydum. Bilgisayarda cd görünmüyor. Neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler. Kolay gelsin.

:? :? :?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

bu bir combo mu (yani hem dvd hem Cd yazabiliyor/okuyabiliyor ) =?
tarikus

Mesaj gönderen tarikus »

Evet hocam. Hem cd, hemde dvd yazıyor, okuyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

philips markali combolar in Cd sectiklerini duymustum , baska bir Cd ile denedinizmi=? yada sorun sadece yazmadami , yani okumada da sorun varmi ve bu en son hangi islemden sonra böyle oldu=?
tarikus

Mesaj gönderen tarikus »

Son yazdırmaya çalıştığım cd'nin markası ANV. İlk kez kullanmıyorum. Daha önce 40'a yakın aynı marka cd üzerine yazdırmıştım.
Şu an okuma sorunu da var. Daha önce yazdırdığım cd'leri aynı yerden çalıştırarak kontrol ediyordum. Ayrıca farklı cdleri de okuyordu. YAklaşık 1 haftadır bir şey yazdırmıyordum. Sorunu bugün farkettim. En son yazdırdığım program EGU (English Grammer in Use) adlı bir ingilizce test/çalışma programıydı.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

1.Öncelikle kasanin icini acip comboyu kablolarindan cikartin ve dikkatli sekilde aynen geri , kablolari kontrol ederek takin.
2. Üreticinin sitesinden bir Firmware yükleyerek , birde o sekilde deneyebilirsiniz.
tarikus

Mesaj gönderen tarikus »

Hocam teşekkürler. Denedikten sonra bilgi veririm. Kolay gelsin.
tarikus

Mesaj gönderen tarikus »

Hocam kasayı açıp kabloları çıkarıp tekrar taktım. Yine olmadı. Writer'in markası Phılıps. Üretici sitesi derken markanın sitesi değil mi? Bir de Firmware'i biraz açıklarmısın. Nasıl bir şeydir? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Evet markanin sitesi , firmware ,software gibi birseydir ve Hardwarenin belirli özelliklerini arttirir , hatalari gideriri .... sitede zaaten frmware olarak gecer
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

bu adresten programı çek bilgisayarına kur
makinadaki philips markasını arıyor. versiyonunu gösteriyor ve sonrada upgaret etmen için uyarı veriyor. kendim denedim.

buyur link :

http://www.storageupdates.philips.com/en/dvdrw.html
tarikus

Mesaj gönderen tarikus »

Hocam siteye girdim fakat firmware bulamadım. Sitenin neresinde, açıklayabilir misin? Ayrıca Writer'a dvd yerleştirdiğimde flash player yüklü değil uyarısı veriyor. Halbuki yüklü. Bir çok flash programını açıyorum.
tarikus

Mesaj gönderen tarikus »

Sitede Philips İntelligent Agent isimli bir program buldum. Bilgisayara yükledim. Sonrasında pc de yüklü olan dvd ye uygun bir güncelleştirme yaptım. Sonuç değişmedi. Yine cd ve dvd okumuyor. Bahsettiğiniz firmware bu değil mi?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

son olarak Cd yazici softwareyi uninstall edip tekrar kurun yine yazmiyorsa , son secenek sanirim servise götürmek .
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

bide IDE kablosunu değiştirmeyi dene...
tarikus

Mesaj gönderen tarikus »

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Bugün servise götürdüm. Writer'da sorun olduğunu söylediler. Hepinize kolay gelsin.