Hoperlörden Geln Cızırtı Sesi (vaka)

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Hoperlörden Geln Cızırtı Sesi (vaka)

Mesaj gönderen velociraptor »

Sorun:
bilgisayarımı aldıktan bir müddet sonra hoperlörden cızırtı gelmeye başladı.Bende bu sesin hoperlörün bozulduğunu düşünerek yenisini aldım.fakat hala hoperlörden cızırtı sesi geliyor.Driverları güncelledim.hoperlörün yanında hiç bir telsiz tel. vs bulunmamktadır.Hoperlör 2 program açılınca cızırtı vermektedir.(örnek:messenger+internet)Oyunlarda direk cızırtı var.Hiç bir oyundan,filmden,müzikten zevk almamaya başladım

Cözüm:
bu sabah aynı problemle bende karşılaştım masaüstü kullanıyorum.. ilk önce pc'nin etrafındaki bütün manyetik eşyaları kaldırdım hoperlorlerle monitor arasında mesafe bıraktım kabloların iç içe geçmesini engelledim mikrofonu çıkardım sorun çözülmedi.. son çare tv kartıyla etherneti söküp rami farklı slota yerleştirdim(ramden olcağını pe sanmıyorum ama..) sorun düzeldi
ilaveten:
-Hoporlörlerde eskime yada , ic kisimlardaki bir oksitlenme buna neden oluyor olabilir
-hoparlöre giden kablolarda kopma yada kesilme olduğunda cızırtı yapar, eğer kablo oynarsa cızırtı artar
-Ses kartının çıkışlarında oluşan oksitlenmeler cızırtı yababiliyor, (jacklarda bir sorun)
-Son olarak ta ses kartindaki bir donanimsal ariza buna neden oluyor olabilir

ALINTIDIR