Dvd yazıcımın yazma hizi cok yavasladi

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Dvd yazıcımın yazma hizi cok yavasladi

Mesaj gönderen editci »

Dvd yazıcımı alalı 5 ay oldu. İlk zamanlar 16X hızında (üzerinde yazan) bir DVD yi 8 veya 10 dk da yazdırıyordum. Son bir ayda ise bu yazım hızı. 20, 25, 30 dk da yazdırıyorum. Kafasımı bitti. Çok fazla bisey de yazdırmadıgımı düsünüyorum. Programınızda basarılar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

temizlik iyi gelir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

DVD lerin üzerinde bilindigi üzere kac hizla maximum yazdirilabilecegi yeralir 4x or 8x , aklima ilk gelen kullanilan sahte DVD lerin üzerinde desteklemedikleri hizlarin yazmasidir , eger kullandiginiz DVD lerin kalitesinden eminseniz:
bios ta DMA nin Enable olup olmadigini kontrol ediniz , bir diger husus ta eger Nero gibi bir yazici kullaniyorsaniz asagidaki hususa dikkat ediniz:
biligisayarimi tiklayalim ve acilan ekranda CD/DVD yazicimiza sag tiklayalim ve Recording tab ina tiklayalim ve asagidaki resimdeki gibi Enable CD Recording on This drive yazisinin önündeki tik i kaldiralim böylece CD/DVD yaziliminizin yazdirma hizi artacaktir

Resim

eger Xp nin kendi yazicisini kullaniyorsaniz , Nero gibi bir program ile üstteki ayardan sonra tekrar yazdirmayi deneyin
Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen dnzbzkn »

hocam vista üzerinde aynı ayarı nasıl yapabilirz acaba?böyle bir seçenek yok.