2018'in En İyi Laptop Markaları

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

2018'in En İyi Laptop Markaları

Mesaj gönderen velociraptor » 24 May 2019, 13:42

Resim

2018'in en iyi laptop'ları hangisi? Laptop'lara özel incelemeleriyle tanınan sitenin sıralaması işte böyle! Tüm bunlar, seçeceğiniz laptop markasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Laptop incelemeleriyle tanınan Laptopmag, destek, tasarım, yenilikçilik, değer ve ürün kalitesi gibi kriterlere dayanak yaptığı üretici sıralamasını geçtiğimiz günlerde paylaştı. Bu listenin yeni laptop alacaklara yardımcı olacağını düşündük ve sizlerle paylaşmak istedik.

1. Lenovo (86/100)
Lenovo, geçen senenin beş yıldızlı tek laptop'u ThinkPad X1 Carbon'dan çok yönlü Yoga 920'ye, Laptopmag'den editörün seçimi ödülünü en çok kazanan marka ve yine birinci sırada.

2. HP (85/100)
HP Spectre x360, güçlü ZBook 17 ve uygun fiyatlı HP Envy 13t'nin ardından HP, iki sıra birden atlayarak ikinci sıraya yükseldi.

3. Dell (82/100)
Dell'in ürün portföyü Dell XPS 13 ve Alienware 15 gibi göz alıcı üst seviye cihazlardan, sıkıcı orta seviye ve bütçe dostu bilgisayarlardan oluşuyor. Firma, sunduğu teknik destek sayesinde Laptopmag'den yüksek puan almış.

4. Acer (81/100)
Spin 1 ve Aspire E 15 gibi laptop'lar, Acer'ın üst seviye özellikleri uygun fiyata nasıl sunacağını bildiğini gösteriyor. Firmanın 9.000 dolarlık Predator 21X gibi iddialı laptop'ları da var.

4. Asus (81/100)
Asus, Zephyrus gibi sistemler sayesinde oyun laptop'larında lider. ZenBook UX331UN gibi büyüleyici mavi modeller, Chromebook C213S gibi sağlam laptop'lar ve ZenBook EX330UA gibi bütçe dostu seçenekleriyle Asus, tasarım ve değer açısından da lider.

6. Microsoft (77/100)
Microsoft sadece birkaç laptop üretse de, tüm sistemleri birinci sınıf. Yenilikçi ve renkli Surface Book 2, kullanımı rahat Surface Laptop, firmanın en öne çıkan cihazları.

7. Apple (72/100)
Apple'ın bu kadar geriye düşmesi ne üzücü. Firma, laptop işine eskisi kadar özen göstermiyor. Geçen senenin tasarımlarında hiçbir değişiklik yapmayan firma, Laptopmag'den sadece bir editörün seçimi ödülü alabildi. Yine de Apple, en iyi teknik desteği sağlayan firmalardan.

8. Razer (70/100)
Üst seviye oyun laptop'u arıyorsanız ve bütçeniz geniş ise Razer'a göz atmalısınız. Razer'ın çekici laptop'ları arasında Razer Blade ve Razer Blade Pro bulunuyor. Ancak daha ucuz laptop'lar arıyorsanız, başka bir yere bakmanızda fayda var.

kaynak
https://www.chip.com.tr/haber/2018in-en ... 75738.html

Önemli NOT: Şahsi tecrübelerim göstermiştirki HP markalı Laptoplardan Uzak durun , Sadece türkiye için konuşursak Casper markalı Laptoplardan da uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu markaların Masaüstü bilgisayarlarını gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

loveme
Gigabyte4
Gigabyte4
İletişim:

Re: 2018'in En İyi Laptop Markaları

Mesaj gönderen loveme » 25 May 2019, 13:27

https://www.hepsiburada.com/lenovo-yoga ... -genel.pla

param olsa alırdım hemen.Aşık oldum yoga serisine çok kullanışlı.Evde de lenovo kullanıyorum 2011 yılından beri kullandım.Desteği ve garantisi iyi...yalnız bir süre sonra hangi bilgisayar olursa olsun hdd değiştirin...
Laptoplarda dokunmatiğe alışmam çok zaman alır...Yeni sistemler dokunmatik olacak sanırım.
HP-casper exper den uzak durun.
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 25 May 2019, 14:29

1. I7 U serisine para vermezdim
2. 13.9" ekranlı bir alet almazdım
3. SSD hazır takılı gelenlerden almam SSD yi kendim alırdım
4. Ekran kartı Onboard
5. İşlemci hızı 1,80 GHz
6. Dokunmatik ekran kullanımı benim için çok daha zor

Bu bilgisayara benim vereceğim para - 2500 TL , Üzgünüm ama gerçekler böyle Tamamen Çöp bir sistem
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 25 May 2019, 17:08

velociraptor yazdı:
25 May 2019, 14:29
1. I7 U serisine para vermezdim
2. 13.9" ekranlı bir alet almazdım
3. SSD hazır takılı gelenlerden almam SSD yi kendim alırdım
4. Ekran kartı Onboard
5. İşlemci hızı 1,80 GHz
6. Dokunmatik ekran kullanımı benim için çok daha zor

Bu bilgisayara benim vereceğim para - 2500 TL , Üzgünüm ama gerçekler böyle Tamamen Çöp bir sistem
Bilgisayarın dış görünüşü harika ama durum dediğin gibiyse ben de almazdım.
Ben de ince yapılmış bilgisayarları sevmiyorum. Soğutmaları sıkıntı olmasın diye kasayı metal yapıyorlar, fan yok, onun yerine işlemci vb soğutucularını direk kasaya macunlamışlar, ısı bilgisayarın kasaya yayılıyor ama yetmiyor, cayır cayır yanıyor. Dizüstü dediğin acık kalın olacak, fanları yeterli olacak.

loveme
Gigabyte4
Gigabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 26 May 2019, 00:02

lenovo g570 yıllardır kullanıyorum.Bende o kadar para veremem.şuan bir ssd hd ile harika sonuçlar alınıyor. 10sn de bilgisayar açıyor
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa » 26 May 2019, 09:20

Mısı bilgisayar listeye en altta girmiş şahsen bilgisayardan çok menmunum satlerce çalışıyor cihaz hiç ısınmıyor Elektronik cihazların bozulma ve arıza sebebinin başında ısınma gelir.

Kullandıgım cihazı almama vesile olan velociraptor buradan bir daha teşekür ediyorum

Not:Bundan önceki Laptop Hp Pavilıon idi cihaz 3 saat çalışsa ateş gibi olurdu bundan dolayı 5 sene kullandım cihaz çöp oldu.

Ayrıca bu mısı laptopa SSD takılabiliyormu ? almak istersem özellikleri neler olmalıdır konuyla ilgili bilgi verecek arkadaşıma teşekür ederim.

Ero35
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Ero35 » 26 May 2019, 09:50

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 26 May 2019, 12:29

cankusa yazdı:
26 May 2019, 09:20
Mısı bilgisayar listeye en altta girmiş şahsen bilgisayardan çok menmunum satlerce çalışıyor cihaz hiç ısınmıyor Elektronik cihazların bozulma ve arıza sebebinin başında ısınma gelir.

Kullandıgım cihazı almama vesile olan velociraptor buradan bir daha teşekür ediyorum

Not:Bundan önceki Laptop Hp Pavilıon idi cihaz 3 saat çalışsa ateş gibi olurdu bundan dolayı 5 sene kullandım cihaz çöp oldu.

Ayrıca bu mısı laptopa SSD takılabiliyormu ? almak istersem özellikleri neler olmalıdır konuyla ilgili bilgi verecek arkadaşıma teşekür ederim.
Lafı olmaz abi , O listeye inanma listenin gerçek sıralamasında HP en sondadır , işler şöyle dönüyor ; HP para verip listede kendini öne çıkartıyor , HP halen dünyanın en kötü LAPTOP markasıdır onla yarışan türkiyede CASPER var diyorlar. Asus markalı son laptoplarda bazı hatalar var ve satış sonrası destek kalitesi aşırı düşmüş. DELL markasına türkiyede bulaşmayın iki arkadaşa tavsiye etmiştim (Özellikleri sebebi ile) 2 yıl sonra birer gün arayla bozulmuşlar ki bu iki kişinin birbirleri ile alakaları yok. Benim sıralamam şöyle olurdu

01. Lenovo
02. MSI
03. Asus
04. Apple
05. Acer
06. Samsung
07. Dell
08. Razer
09. Microsoft
10. HP
11. Casper

SSD takılır hemde SSD ile o MSI düşünce hızında çalışır , bendeki MSI laptopu alalı 6 yılı oldu , U serileri piyasayı işgal edecek diye önceden haber aldığımdan U serisi olmayan bir işlemci aldım Bu arada sendeki işlemci Oldukça güçlü bir i5 ( ve U serisi değil) bendeki i7 den çok daha güçlü ve çekirdek sayıları aynı , SSD alacaksan SAMSUNG dışında ürün alma derim peki hangisi dersen bunlar 3 türdür.

1. PRO serisi- 10 yıl garantili aşırı pahalıdır
2. EVO serisi - 5 yıl garantili alınabilecek bir ürün
3. QVO serisi - En uygun fiyatlı SSD , denemedim ama samsungun kötü ürün yapacağını sanmam , okuma ve yazma hızları mükemmel
https://www.notebooksbilliger.de/pc+har ... 039d0a6c3f

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 26 May 2019, 22:28

Valla arkadaşlar darılmayın, kimse ASUS'un eline su dökemez toplama piyasasında. Laptop piyasasında da durum benzer. Arkadaşa teee kaç yılında... şimdi hatırlamıyorum DDR2 veya 3 teknoloji 4GB ramlı 2 çekirdekli bir laptop alındı. Hani şu başında "i" olan işlemciler daha yoktu piyasada onlardan. Bigün bana telefon açtılar dediler biz bilgisayar alcaz hanginden alalım? Şu var şu var şu var... O zamanlar bu monster falan saçma sapan oyun bilgisayarları yok daha piyasada. Hatta daha lenovonun esamesi bile yoktu. Dedim ASUS alın. Aldılar. Şu anda bilgisayarın performansını bi görün, inanmazsınız. Pili öldü, değiştirdiler çakmasıyla, o da öldü. Hala gidiyor bilgisayar. Bu da öyle bilgisayardan anlayan birisi değildir. Bir bakım işi olsa bir sıkıntı çıksa ben hallederim. Kıskanıyorum bilgisayarı ama gel gör ki yenisini almıyolar alsalar ellerinden hemen kapıcam.

Bugün i7'li falan saçma sapan modeller çıktı bilgisayarların yapısını iyice incelttiler. İncecik, yere düşse ikiye ayrılıcak. Ne sağlamlık var ne düzgün bir soğutma var ne bi tasarım var iyice içine ettiler...

Haa liste sonunda casper var. Casper bilgisayar markası değil aslında anakartı foxconn'dan alıyor casper yazısının bile çinde bastırıyor. Parça parça getirtip gümrükte yüksek vergi ödememek için "bilgisayar yedek parçası" diye içeri sokuyor sonra burada monte edip satıyor. Masaüstü bilgisayarları olsun laptopları olsun, takip ettiğimiz kadarıyla rezalet. Anakartları en çok bozulan pc markasıydı bir ara şimdi ne durumdalar bilmiyorum.

Haa marka mı alıcan? Bir zamanlar Packard-Bell vardı. En ısınmayan en sağlam kral bilgisayar buydu. Sonra sırada DELL vardı onun bilgisayarları da so derece güzeldi. Şu aralar piyasada pek göremiyorum bunları full amerikan markasıydı o zamanlar. Hatta anakart üretimleri de made in usaydı. dediğim gibi şu an esamesi kalmadı resmen. olanlar da da eski kalite var mı bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 26 May 2019, 23:49

Dell üretimi çine devretmiş diye duydum sonrası malum kalite çöküşü , MSI den önceki Laptopum ASUS tu ve ikinci el sattım , Alan alman bana Teşekkür etti , Gel gelelim Asus artık eski kalitesinde değilmiş bunu sağdan soldan duyuyorum. Kaliteli Laptop markası mı arıyorsunuz Ozaman Anakart üreticis olup olmadığına bakın derim. 2009 yılında dünyada 4 büyük üretici vardı

MSI
Asustek
Gigabyte
ECS

https://www.chip.com.tr/haber/iddia-dev ... 10417.html

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 27 May 2019, 16:19

Doğrudur. Maalesef giderek kaliteyi bozuyorlar insanda heves kalmıyor. İkinci el alsan bir dert, sıfır alsan iki dert.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 27 May 2019, 17:37

Aslında masaüstü bilgisayar en kralı , ben Almanya - Türkiye - Almanya arası uçuşlarda kolaylık olsun diye Laptop almıştım yoksa Bilgisayarın gücü b enim için çok önemli.

loveme
Gigabyte4
Gigabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 27 May 2019, 20:11

Uçakta pek kullanmayı sevmem.Yurt dışı seyahatlerde çok görüyorum ayrılamayan...Berlinde teknoloji ile ilgili yerlerde olsam herhalde oradan çıkmam güç olur.Masaüstü en rahatı...
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 27 May 2019, 21:32

Uçakta hiç kullanmadım bilgisayarı Daima evde kullanırım

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 28 May 2019, 14:44

velociraptor yazdı:
27 May 2019, 21:32
Uçakta hiç kullanmadım bilgisayarı Daima evde kullanırım
Masaüstü PC , hamallıktan başka bir şey değildir. İyki dizüstü PC'ler icat edildi. :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!