Philips n 4504 antika cihaz

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Philips n 4504 antika cihaz

Mesaj gönderen loveme »

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 4504.shtml
Bu cihaz çok uzun yıllar önce gelmişti.ne işe yarıyor ne yapılabilir bilgisi olan var mı.bir işe yarar mı
Çözemedim.
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2

Re: Philips n 4504 antika cihaz

Mesaj gönderen sevilaycali »

SES KAYIT CİHAZI İŞE YARAMIYORSA ALABİLİRİM
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

1970'li yılların teknoloji harikasıydı güzel bir antika.....En az 5000 TL antika değeri var bana göre......
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

loveme yazdı: 19 Ağu 2018, 20:30 https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 4504.shtml
Bu cihaz çok uzun yıllar önce gelmişti.ne işe yarıyor ne yapılabilir bilgisi olan var mı.bir işe yarar mı
Çözemedim.
teşekkürler
Ses kayıt ve oynatım cihazıdır. Makaralı teyp diye geçer halk arasında.

Bundan yıllar evvel, ses kaydı ilk icadedildiğinden itibaren, birçok ortama ses kayıt denemesi yapımış ve bazı ürünler piyasaya çıkmıştı. Plastik üzerine açılan oyuklara yapılan ses kaydı çok yaygındı ve plastik rulolar, plaklar, şeritler satılıyordu. Bir süre sonra manyetik kayıt tekniği bulunup geliştirildi. İlk manyetik kayıt ortamları kağıt şeritleri üzerine sıvanmış demir tozu tekniğine dayanıyordu. Kağıdın dayanıksızlığı nedeniyle sonradan naylon yüzeye demir sıvanmaya başladı. Çok sonraları bu teknik yaygınlaştı ve makaralı teyp cihazları ortaya çıktı. İnsanlar sevdikleri müzikleri radyodan, pikaptan çalarak bu cihazlara kaydediyor, dinliyordu. Ayrıca o zamanın kameraları ses kaydetmiyor, sadece negatif ya da pozitif filmlere siyah-beyaz görüntü çekiyordu. Bu sessiz filmi sesle desteklemek için bu makaralı teyp teknolojisinden faydalanıldı. Ses ve görüntü aynı anda oynatılarak sesli film yapıldı.
1970li yıllardan itibaren "KASET" diye birşey bulundu. Bu aygıt, kocaman makaraları taşımak zorunda bırakmadığı gibi, kayıt ve oynatım tekniğine son derece mükemmel bir standardizasyon getirdi. Uzun yıllar kullanıldı (2000 yılının başlarına kadar). Bundan sonrasını ise zaten biliyorsunuz, CD'den bilgisayardan, internetten dinleme olayı yaygınlaşınca kasetler de çöpe gitti.

Elinizdeki cihaz, kasetler icadedilip yaygınlaşmadan evvel kullanılmakta olan bir ses kayıt ve müzik çalar cihazıdır. Antika olarak maddi ve manevi değeri vardır ve her yerde bulunamamaktadır. Meraklıları yüksek bedeller ödeyerek edinmeye çalışmaktadır. Bence dursun atmayın.