Pc kökten açılmıyor

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Tevfik
Bit
Bit

Pc kökten açılmıyor

Mesaj gönderen Tevfik » 15 Nis 2018, 17:01

Dün bilgisayarı açtım (dual boot yapmıştım) windows 8 görünmüyor windows 7de açtım saat normalden çok geri pcyi kapadım biosa girdim saat hareket etmiyo dedim bios pili bitmiş daha sonra pcyi açtım az kullndıktan sonra flashı aldım windows 8 için pcyi kapattım tuştan sınra flashı taktım power tuşuna basıyom açılmıyor hayvan kadar uğraşsamda çaba vermedi şimdi hddyi fanı ramleri söktüm bataryayı taktım şarj aletinide taktım şarj ledi yanıyor powera bastım yine açılmıyor kabloyu çektim şarj ledi yanıyo hala sizce napmalıyım yüm bunlar bios pilinden kaynaklanamaz diye düşünüyorum?
Allahını seven yardım etsin teldeyim soru sormayın arada bir girecem direk cevbı yapıştırın
;)

Bu arada pc casper nirvana nb 15.6 a15 he klavyeyi açacam klavye işareti olan vida yok onada yardım edin sjjsjsjsjj

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Re: Pc kökten açılmıyor

Mesaj gönderen lord_leo » 16 Nis 2018, 01:30

bilgisayarlar monokok yapılar olmadığından direk cevabı ustalar değil acemiler verir, :wink:

Anladığım kadarı ile pc bir laptop, dolayısı ile kompenetlerden biri yada bir kaçı zarar görmüş gibi ama çok olasılık var ve yazdığınızdan tam net sonuç çıkaramadım. Tavsiyem bileşenleri tek tek kontrol ediniz.

Not : Güzel Türkçe sadece derste değil derde derman ararken de önemli.
Ben Giderim, Tadım Kalır...

Tevfik
Bit
Bit

Mesaj gönderen Tevfik » 17 Nis 2018, 15:52

lord_leo yazdı:
16 Nis 2018, 01:30
bilgisayarlar monokok yapılar olmadığından direk cevabı ustalar değil acemiler verir, :wink:

Anladığım kadarı ile pc bir laptop, dolayısı ile kompenetlerden biri yada bir kaçı zarar görmüş gibi ama çok olasılık var ve yazdığınızdan tam net sonuç çıkaramadım. Tavsiyem bileşenleri tek tek kontrol ediniz.

Aga şimdi bios pili cmt günü bitti pcyi açtığımda win8 yoktu bende win7 de bootladım saat bios pili bittiğinden dolayı oldukça geriydi rmin olmak için pcyi kapatıp biosa girdim ve bios pilinin bittiğini anladım çünkü saat sabitti telrardan windows 7 de bootlayıp nete fln girdim şu ana kadar rahatım msconfigi açtığımda win8 yoktu (ondan önce 8 varsayılan olduğundab boot seçeneğğ geliyordu ama win8 de bootlamıyordu) hazır kurulum flashı elimdeyken kurayım dedim power tuşuyla kapadım flashı porta taktım poqer tuşuna bastım tetiklenme yok hiç bit şekilde bende kapağı açtım çıkarabildiğim donanımları çıkardım ama klavyeye bağlı oln vidayı haka bulamadım ondan tammamnı çıkardın diyemem öyle bataryayı takıp şarj aletini tktığımda şarj ledi ynmaya başladı powera bastım yine tetikleniyor kabloyu çıkardım batarya hala takılı şarj ledi yanmaya devam ediyor direkt resim yafa videoda uploadlayamayınca kısıtlı veride sze glyo

Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen sevilaycali » 22 Nis 2018, 20:46

lord_leo yazdı:
16 Nis 2018, 01:30

:arrow: