Toshiba Laptop Dvd Writer Yazım Hızı Sorunu

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
nitroiso
Bit
Bit

Toshiba Laptop Dvd Writer Yazım Hızı Sorunu

Mesaj gönderen nitroiso »

Arkadaslar selam. Toshiba Laptop kullanıyorum. Dvd-Ram sürücüsü olarak Matshita markasının ürünü kullanılmıs. Ciddi bir sorunum var. Maximum DVD yazım hızı 8x olarak belirtildigi halde denedigim farklı Dvd diskler ile 2x ve 2.4x hızlarından daha farklı bir hızla yazım yapamadım. Bir kaç kisi firmware ile bu sorunu çözecegimi söyledi ürünün modeline uygun firmware bulamadım. Ürün Matshita UJ-830S. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Toshiba bildigim kadari ile her kullandigi bilesene Driver ve Firmware destegi verir , o nedenle toshiba sayfasina giderek Laptopunuzun marka ve modeline göre acilacak sayfadan bakabilirsiniz (Not: Laptopunuzun seri numarasi altinda yazar):
http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... service=EU
bulamadiysaniz Forum sayfalarina yazabilirsiniz:
Ayrica Laptopunuzun Model ve seri numarasini verseydiniz yardimci olma sansimiz artardi mesela:
Satellite L10-205
Part Number : PSL10E-02200DG3
gibi
Kullanıcı avatarı
nitroiso
Bit
Bit

Mesaj gönderen nitroiso »

Daha önce de denemistim bu adresteki firmware'leri fakat bunlar yüklenemiyor. "The target drive is not connected" diye bir uyarı veriyor.

Bilgisayarımın modeli: Satellite A80-129
Part Number: PSA80E-02300UTR

Bahsettigin forum sayfalarına yazmadım fakat yazılanları okudum, görünen su ki kimse bu sorunu çözemiyor. Diger ülkelerden bazı kullanıcılar, bu sorunu farklı markalarda DVD diskleri kullanarak çözmüsler.

http://atg.wfu.edu/technotes/dvdmedia/
Bu adreste uyumlu disklerin listesini yapmıslar? Sanırım bu DVD diskleri edinmekten baska bir çözüm yolu yok..