Windowsu ön yüklenebilir dvd kendimiz yapalım

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2

Windowsu ön yüklenebilir dvd kendimiz yapalım

Mesaj gönderen accept »

Windows 8 yeniden ön yüklenebilir dvd diski yapacağız. Farklı Windows sürümünü de elbette bu yolla yapılabilir. Burada bilgisayarımızı satın aldığımızda bize verilen kurtarma dvd’sini içindeki kurulum dosyaları ile bilgisayarımızın bir diskine kopyala-yapıştır yapalım. Windows ön yüklenebilir dvd oluşturma basit bir yol olduğunu video ortamında göreceksiniz.

Resim

Windowsu boot (ön yüklenebilir) yapmak için Windows boot.bif dosyasını aşağıdan indirebilirsiniz. Bif dosyası ile işletim sisteminiz ön yüklenebilir oluyor. Boot bif dosyası Windows 8 64 bit çalıştı. Her ne kadar denemesem de Windows 10, 8.1, Windows 7 ve Windows Vista orijinal kurtarma dvd’lerin de de çalışır. Diye tahmin ediyorum. Bif dosyası 64 bitte çalıştı. 32 bit üzerinde denemedim.

Windows boot.bif dosyası aşağıdaki url den indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B4O615 ... ef=2&pli=1

Windowsu dvd yazmak için ise power iso programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.poweriso.com

İnternet üzerinde birçok sitede ön yüklenebilir dvd oluşturmak için başka birçok yol anlatılmaktadır. Ama onların çoğu kendi bir iso görüntüsü ile işletim sistemleri direk oluşturarak resimli, yazılı anlatmaktadırlar. Bizim anlattığımız konu ile hiç alakası bile yoktur. Onlar iso dosyasını kullanarak ön yüklenebilir dvd anlatmışlardır. Windows orijinal işletim sistemini kurulum dosyaları kullanarak boş bir dvd yeniden boot-ön yüklenebilir dvd ya da tekrardan orijinal işletim sistemi dvd’si yapmayı anlattık. İşte kurulum dosyaları kullanarak fark burada zaten Windows 8 ön yüklenebilir dvd yapmayı sağlayan bir şekilde anlattık sanırım.

Videolu anlatım:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Re: Windowsu ön yüklenebilir dvd kendimiz yapalım

Mesaj gönderen velociraptor »

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2

Re: Windowsu ön yüklenebilir dvd kendimiz yapalım

Mesaj gönderen accept »

orjinal win 8 dvd hdd kopyaladım. çalıştı. bakalım zaman olursa kendi sistemin denizcem başarıla olçak mı eğer olursa çok iyi olur. bu
bif file baya win sürümünü çalıştırıyor.