Donma ve not responding problemi - Çözüldü

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 4 kez
İletişim:

Re: Donma ve not responding problemi.

Mesaj gönderen Zaur »

Amma Hard Drive Inspector 4.35 Build 243 ile bakdım henüz ciddi tehlüknin olmadığın dedi:

TR
Resim
Resim

Eng
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Bad sektör nasıl temizlenir demiştin yazdım , bu resimleri neden attığını anlamadım
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Dediyini etdim ve sonra bununla sonuca bakdım amma pek işe yaramamış gibi görseniyor, belki başka çareleri olur diye paylaşdım.
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

Güvenirlik %81 diyo, ne kadar iyi tartışılır bazı pclerde buyuk sorunlara neden olabılır ve tek bır sorunlada çözüm olunmaz benim tavsiyem teknik destek almanız.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

velociraptor yazdı:Zaur yazarken benim dikkat ettiğim nokta şu oldu : Format atıldı düzeldi , güncellemeler yüklendikten sonra tekrar sıkıntılar başladı diye bir cümle sarfetti ; Donanım arızalarında genelde format ta atılsa düzelme olmaz dolayısı ile bu hata donanım arızası gibi durmuyor (Haa donanım arızası da olabilir lakin farklı görünüyor) , şahsen ben olsam Windows 10 kurar güncellemeleri de kapatmayı denerdim , bu arada

CORRUPT: C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-font-truetype-mingliu da sıkıntı tespit edilmiş üstteki tabloda hata bulunmuş ama bu font düzeltilememiş - bilemiyorum belki bir güncelleme fontu bozuyordur , aşağıdan indir ve yenidne kur bakalım

http://fonts.cooltext.com/Downloader.aspx?ID=11068

Lakin temiz bir format atıp denemedikçe birşey demek güç BAD sektörü nasıl düzeltirsin C. D - dizinlerden birine sağ tıklarsın > Özellikler dersin > Araçlar dersinn Şİmdi denetle deyip uygun seçeneği işaretlersin
Fontu kurdum ve bu vedeodakı gibi cmd yönetici olarak çalıştırıp chkdsk c:/p ve chkdsk c:/r komutların yazdım ve restart etdim 1 saat tarama gitti ve sistem baya hızlı çalışmaya başladı :wink: amma bu sorunlar hala kalıyor ama söylenene göre bu 81% 50-den az oldukda ciddi sorunlar yaşatıyor, galiba ilk fırsatda yeni hdd almaktan başka bir çare yok, yinede herbirinize cevablarınız üçün teşekkür ediyorum.

Resim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

geçmiş olsun Zaur , umarım HDD almak zorunda kalmazssın , haa oluırda kalırsan SSD al
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2

Mesaj gönderen yesilaygunes »

Ben bu kadar uğraşamazdım. Sıfır temiz sistem kurar ondan sonra nedir nasıldır karar verirdim.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

velociraptor yazdı:geçmiş olsun Zaur , umarım HDD almak zorunda kalmazssın , haa oluırda kalırsan SSD al
Teşekkürler, SSD nedir ve üstünlükleri nelerdir lütfen detaylı anlata bilirmisin?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Bu 10.000 15.000 yazma ömrü formatı kast ediyor yoksa program ve dosyaların yazılması da bura dahildir?
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

yesilaygunes yazdı:Buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Hardiski değiştirdim hal olmuştu. Daha doğrusu Hardisk yerine SSD takmıştım. SSD ile Muteşem oluyor. :D
Ama sizinki kesin donanım sorunlu demek için evvela Windows 10 ile format attın. Format esnasında Tüm disklerinizi Sİlin sonra Diskinizde yeniden C Diski D diski diye ayırın biçimlendirin sistemi C diskine kurun. Eğer buna rağmen sorun devam ediyorsa sorun donanımsaldır tahminimce... :cry:
Ben photoshop, Adobe After Effects CC, Adobe Premiere Pro CC 2015, Adobe.Illustrator.CC.2015 ve Sony Vegas Pronu çok kullanıyorum, SSD kullanan birisi olarak SSD bunlara göğüs gele bilirmi ve sistemin aniden kapanmasına SSD dayanıklımıdır ve tam olarak hangi modeli önerirsiniz birde fiyatı nedir?
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

velociraptor yazdı:Zaur tekrar foruma hoşgeldin , Bilgisyarı kapatıp açılırken F9 a bastığında bir ekran geliyorsa "restore to factory" kısmını seçip fabrikla ayarlarına geri döndürebilirsin (Elbette bilgisyarı verdiğin kişi bu dizini formatlamamışsa) eğer formatlamışsa yerinde olsam windowsu 8.1 in orjinal anahtarı ile sıfırdan Windows 10 kurardım
viewtopic.php?f=149&t=203115

Elbette öncesinde aşağıdakini de deneyebilirsin
https://www.sordum.net/23586/sfcfix-ile- ... i-giderin/
Ben bu ASUS notebooku aldığımda kurulu orjinal windowsu 8.1 üstünde geldi ve bu yüzden başka format şeklin etmek istemiyorum, peki etmek mecburiyyetinde kalırsam windowsu 8.1 in orjinal anahtarı ile sıfırdan Windows 10 nasıl kura bilirim?
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

hiçbir sıkıntı çıkmaz kurabılırsin marka tercihi kişiye bağlı.Ben bir senedir kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkarmadı.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Ond3rkor yazdı:hiçbir sıkıntı çıkmaz kurabılırsin marka tercihi kişiye bağlı.Ben bir senedir kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkarmadı.
Amma bazıları diyor ki, güvenilir değil, İstenilen vakit yana bilir. Flash drive gibi bir şeydir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

En iyisi Aşağıdaki SSD dir (Ama biraz pahalı)
viewtopic.php?f=12&t=201708

Yurtdışı fiyatları
http://www.billiger.de/suche.html?searc ... &category=