Flash bellekten win 8.1 kurulmuyor.

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Flash bellekten win 8.1 kurulmuyor.

Mesaj gönderen ghostma_n » 23 Haz 2015, 00:54

Bilgisayarıma multiboot benzeri uygulamalardan yada yalnızca windows 8.1'i usb ye atıp kurmayı denedim windows 8 logosu geldi uzun süre döndükten sonra bomboş mor bir ekran geldi. hangi yöntemi denediysem olmadı.

bilgisayarın bozulduğunu düşünürken, çok eskiden kalma bir win7 dvd si buldum ve son şans onu denedim hiç bir şey olmamış gibi kuruldu ve çalıştı. son olarak windows 8.1 deneyeceğim dvd ile ancak kafama takılan soru belki onlarca kez rahat bir şekilde usb ile kurulum yapabilirken bu sonuncuda neden olmadı.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Flash bellekten win 8.1 kurulmuyor.

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Haz 2015, 02:09

Sürekli windows kurduğum bir USB belleğim vardı , aniden hiçbir windowsu kurmaz oldu , sonradan Usb belleğin kısmen bozulduğunu anladım , bence
1. öncelikle başka bir bellek ,
2. başka bir windows medyası
3. Başika bir bootable yapıcı yazılım (mesela rufus)
4. Kullandığın portun sağlam olduğundan emin ol
5. dizinlerin hepsini silip sıfırdan oluşturarak formatlamayı dene
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 23 Haz 2015, 19:40

velociraptor yazdı:Sürekli windows kurduğum bir USB belleğim vardı , aniden hiçbir windowsu kurmaz oldu , sonradan Usb belleğin kısmen bozulduğunu anladım , bence
1. öncelikle başka bir bellek ,
2. başka bir windows medyası
3. Başika bir bootable yapıcı yazılım (mesela rufus)
4. Kullandığın portun sağlam olduğundan emin ol
5. dizinlerin hepsini silip sıfırdan oluşturarak formatlamayı dene
hepsini denedim ama nafile olmuyor. son olarak DVD üzerinden kurulum yapmayı deneyeyim dedim oda olmadı logo geliyor ve orada kalıyor. anlam veremediğim 2 yıldır win8 kullanıyordum ve hiçbir sıkıntısı yoktu. DVD'den windows 7 kurmayı başardım artık onunla devam edecez.

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 23 Haz 2015, 19:52

Girişte (BLOG) senin vhd ile ilgili makaleni okuyunca uygulamayı düşündüm ancak bazı sorular aklıma takıldı.
  • 1-) Driver görmede sorun olurmu ? (Örn ben laptopda çift ekran kartı var ikisini de görebilir mi?)
    2-) Sistemin HDD'ye oranla yavaş kalır mı
    3-) autocad, photoshop, video edit vb. programlarla rahatlıkla kullanılabilir mi?
Şöyle düşündüm HDD kurulan ilk sistemi hiç kullanmam ve program kurmayacağım için temiz kalır. VHD sistem illaki 6 ay 1 senede şişecektir. ana sistem kalır. vhd' silip yeniden kurarız. böylelikle çökme ile oluşan veri kaybı ve zaman kaybı minumum olur, formatlada uğraşmamış oluruz.

https://www.sordum.net/21395/vhd-dosyasi ... ne-ekleme/

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Haz 2015, 21:36

Öncelikle şunu söyleyeyim , VHd de yeniden kurmak yok VHd dosyasını at bir kenara dursun VHD de olan sistemin bozulduğunda sağ tıkla sil sağlamını yerine kopyala - işte pratiklik budur , gelelim yavaşlık hızlılık sorununa , VHD oluştururken genişleyebilen veya sabit boyut soruyor sabit boyutu seç ki daha hızlı olsun bir diğer husus eğer HDD in SSD ise hiçbir fark göremezssin , bende 7200 rpm HDD var ve şu an VHD ye kurulu 2 işletim sistemi normal HDD ten hiçbir farkları yok driver sorunu olmaz , hertür programı kurabilirsin , aynen kendi HDD in gibi sadece virüs falan bulaşsa yayılamaz VHD nin içinde kalır normal sistemindeyken VHD den birşey kopyalamak istediğinde sıkıntı çıkabilir onu aşmak için de yazılım çıkarttık
viewtopic.php?f=10&t=201542

İnsanlar VHD nin pratikliğine alışsa herkes bunu kullanırdı - bilmedikleri için kullanmıyorlar
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 23 Haz 2015, 22:24

epey virtualbox kullanmışlığım var orda hdd boyutu artınca sıkıntı oluyodu, vhd de buna benzer bir sıkıntı olur mu. örneğin hhd min d bölümü 300GB bunun 100GB vhd yapabilir miyim.

Bıkmadan usanmadan bana cvp verdiğin için teşekkür ederim?

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 24 Haz 2015, 00:05

Evet ayırabilirsin , artan boyutlu VHD de oluşturabilirsin dediğim gibi yavaşlık diye bir sorun yok , belkide 8 aydır kullanıyorum , ve VHD yeralan sistemlerde birçok deneme yapmışlığım var normal bir sistemden hiçbir farkı yok ;
Bilgisyarım : Laptop , 8 GB RAM i7 işlemcili birşey

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 24 Haz 2015, 23:07

velociraptor senin yazdığın programlara benzer birisi küçük bir program yazmış. oldukçada başarılı. sanal diski falan kendisi oluşturuyor. sistemi oluşturmaya başladım şimdilik iyi, kasma falan olmadı

Açıklama: http://www.nextofwindows.com/how-to-eas ... ith-pwboot
Projenin Sitesi : http://reboot.pro/topic/6851-project-pw ... rsion-302/
Yazılım : http://www.mediafire.com/?l8fo4ufuaqzqaib

Kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 24 Haz 2015, 23:19

İlginç bir projeye benziyor takip etmek gerek

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 25 Haz 2015, 00:02

İki sistemide c ye kurdum. d sürücüsünü kullanıcı dosyaları olarak ayarlayayım dedim. yani kullanıcı dosyaları her ikisindede aynı klasörler olsun istedim ama orjinal sistemin dosyalarını göstermiyor. hatta klasörlerin boyutu sıfır olarak gözüküyor. bunu nasıl aşabilirim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2015, 13:22

yani VHD deki sistemindeyken normal sisteminin dosyalarına erişemiyorsun ?

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 25 Haz 2015, 13:28

Evet

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2015, 14:06

Böyle bir durumu hiç yaşamadım VHd den boot edip işletim sistemimi açtığımda tüm diğer dizinlere erişebiliyorum , gerçi ben VHd leri D dizinimde oluşturmuştum (Alakası varmıdır bilemiyorum)

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 25 Haz 2015, 14:33

VHD'yi D sürücüsüne aldım yine değişmedi. Orjinal sistemin kurulu olduğu c sürücüsü de gözükmüyor.

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 25 Haz 2015, 14:52

disk yönete girdiğimde sürücü harflenmesinden dolayı bir sıkıntı var galiba. sanal sistem c sürücüsü ismi aldığından, orjinal sistemin kurulu olduğu sürücüde harflendirme yok. birde üzerine gidip sağ tıkladığımda tüm seçeneklerin sönük olduğunu gördüm.