1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Windows 8 İşletim Sisteminin Kurulumu (Resimli Anlatımlı)

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 15:19
gönderen trwe
Merhaba(az daha büyük harflerle yazıyordum alıştım herhalde.... :o ) Forumdaşlar bugünkü yazım Windows 8'in herhangi bir sisteme(notebook/masaüstü) kurulmasını basit ve sade bir dille sanal bilgisayar ortamına resimli olarak sizlere hazırladım.Sizlere bu kurulum ile ilgili bir anımı anlatmak istiyorum sonra konuyu buradan bağlayacağım.

Yıl:2004
Yer:Sivas
Statümüz:Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Mühendislik Fakültesinde Maden Müh.Bölümünde okuyan sıradan bir öğrenciyim.
İlk işletim sisteminden sonra ikinci işletim sistemin lisanslı Windows XP Pro ...Yeni bir masaüstü bir almışım...Ama sistemi bir açtım karşımda boş siyah bir ekran ve yanıp sönen bir imleç....!Tabii bir şey bimiyoruz.Sen tut bilgisayarcıya kız git mağzaya bir güzel kavga et.Bana bozuk mal verdiniz diye....! Mağza çalışanları hayır Murat Bey biz size sağlam sistem teslim ettik diyorlar ama ben anlamıyorum(cahilliğe bakınız)
Diyorlar ki:Sistem açıldığında salt DOS MODUNDA açılır(Yani FreeDOS Bios Modu) ama ben anlamıyorum.Tabii oradan biri çıkıp sen sistemi (Kasayı)ben Windows XP yükleyim AMA karşılığında 250 TL alırım tabii bizde (şimdi ki aklım olsa asla ve asla o parayı vermezdim o şu cahillik....!) çaresiz o paraya bayıldık.Sistemi kullanmaya başladık birşey bilmiyoruz sen tut İNTERNET ALEMİNE ANTİVİRÜS programı olmadan dal ve bir bir virüs ye....! sistem tepetaklak oldu.Hayda o kişiye tekrar ben 200 tl istemez mi?.Kafamın tası attı ben okulu(dersleri bıraktım onun için üniversite 7 SENEDE bitti!) bıraktım o hafta internet cafede Windows XP nasıl kurulur diye araçtırmalar yaptım ve aldım önüme bir bilgisayar kitabı A-Z YE bilgisayarı ve xp öğrendim ve artık kendi formatımı kendim atabiliyor sistemi kurabiliyordum.

Kıssadan Hisse benim döneminde bize yol göstercek bir büyümüz yoktu şu bilgisayar dünyasında onun için bilgisayardan hiç anlamayan yada yeni tanışanlara ve derin tecrübeli olanlara yazdım bu makaeyi.....

Buyurun Yandex Disk İndirme Linki

http://yadi.sk/d/1UV4csGPAGXqi

Herkese İyi Günler
TRWE_2012

Re: Windows 8 İşletim Sisteminin Kurulumu (Resimli Anlatımlı

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 15:21
gönderen velociraptor
sağolasın