Windows 8 dekolayca disk bölün

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29118
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Windows 8 dekolayca disk bölün

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2013, 23:31

Windows işletim sistemlerini bilgisayarlarımıza kurmak istediğimizde ilk aşamada disk bölümlerini oluşturmamız ve bu bölümlerin depolama alanlarını belirlememiz gerekir. Zaman zaman işletim sistemini kurarken belirlediğimiz disk bölümlerinin kapasiteleri daha sonra sıkıntı oluşturabilir ve disk bölümlerini düzenleme ihtiyacı hissedilebilir. Windows 8 ve daha önceki Windows işletim sistemlerinde yer alan Disk Yönetimi aracı ile bazı temel düzenlemeler gerçekleştirilebiliyor ancak bu aracın çoğu durumda yetersiz kaldığını biliyoruz. Windows 8′de disk bölme ve disk bölümlerini düzenlemek için AOMEI Partition Assistant Home Edition adlı ücretsiz programı kullanabilirsiniz. Yazılım ile disk bölümleri üzerinde yeniden boyutlandırma, bölme, depolama alanını artırma, kopyalama, oluşturma, silme, biçimlendirme ve gizleme gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz. AOMEI Partition Assistant Home Edition yazılımı ile Windows 8′de disk bölme işlemlerini halletmek oldukça kolay.

Resim

Ücretsiz olan AOMEI Partition Assistant Home Edition programını aşağıdan indirebilirsiniz.
http://www.disk-partition.com/free-part ... nager.html
Yazılım ile düzenleme yapmak istediğinizde kullanıcı dostu sihirbaz sistemi karşınıza gelecektir. Sade arayüz ile deneyimli olmayan kullanıcıların da zorlanmayacağını söyleyebiliriz.

Resim

Windows kullanıcılarının disk bölümleri üzerinde gerçekleştirmek istediği işlemlerden ön plana çıkanı disk bölümünün depolama alanını genişletmek oluyor. Ücretsiz olan araç ile birkaç basit tıklamanın ardından disk bölümlerinin depolama alanı artırılabiliyor.

Resim

Sistem çakışmaları, virüslerin yol açtığı tahribatlar vb. durumlarda bilgisayarınızı sorunsuz çalıştığı günlerine geri döndürmek isteyebilirsiniz. Programı kullanarak işletim sisteminin kurulu olduğu sabit disk ya da SSD’nin yedeğini almak mümkün. Herhangi bir sorunda alınan yedek kolayca geri yüklenebiliyor.

AOMEI Partition Assistant Home Edition programı Windows 8′in yanı sıra Windows 7, Windows Vista ve Windows XP işletim sistemlerinin 32-bit ve 64-bit sürümlerinde de sorunsuzca kullanılabiliyor. Disk bölümleriniz üzerinde düzenlemeye gitmeden önce önemli verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeCevapla