Windows 8 e dil paketi eklemek

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28753
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Windows 8 e dil paketi eklemek

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2013, 23:12

Windows 8‘in tam sürümü, bildiğiniz üzere diğer Windows işletim sistemlerinde de olduğu gibi Türkçe dil paketiyle geldi. Fakat yine de Windows 8 işletim sistemine sonradan farklı bir dahil etmek isteyenler, ya da dahili bir dil paketini silmek isteyenler olabilir. Windows 8′de dil paketi eklemek ve çıkarmak gerçekten çok kolay. Yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki yönergeleri takip etmek.

İlk olarak Windows 8′e dil paketi eklemek için neler yapılacağına bakalım.

Öncelikle CTRL + F tuşlarına basarak yada Charms menüsünü kullanarak arama motoruna giriyoruz. Arama satırına dil yazıyoruz ve Ayarlar sekmesinde sonuçlara göz atıyoruz.

Resim

Gelen ikonlar arasından ikinci sütunda bulunan Dil‘i buluyor ve tıklıyoruz. Gelen pencereye Dil Ekle butonuna tıklıyoruz ve dil paketi listesi aşağıda görünüyor.

Resim

Yüklemek istediğimiz dil paketini seçiyoruz. Gerekirse, dilin konuşulduğu bölgeyi de seçmemiz gerekiyor.

Resim

Daha sonra Dil penceresine tekrar geliyoruz ve eklediğimiz dil paketinin içine girerek Dil paketini indir ve yükle seçeneğine tıklıyoruz.

Resim

Yükleme ekranının dolmasını bekliyoruz.

Resim

Yükleme bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve sağ alttaki dil seçeneği penceresinden seçimimizi yaparak istediğimiz dili kullanmaya başlıyoruz.

Resim

İstemediğiniz dil paketini kaldırmak için de Dil penceresinde dil paketini seçtikten sonra Kaldır‘a tıklamanız yeterli olacaktır.

Resim

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeCevapla