windows 8 ile Silverlight bitti

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

windows 8 ile Silverlight bitti

Mesaj gönderen velociraptor » 16 Eyl 2011, 15:38

Resim

Windows 8'deki bu eksik dikkatinizi çekti mi?

Belki fark bile etmediniz ama Windows 8 ile birlikte Microsoft'un önemli bir markası tarih olabilir.

Microsoft, Windows 8 ile ilgili birçok detayı anlattı. Ancak dikkatli okuyucularımızın da mutlaka fark ettiği gibi yayınlanan detaylar arasında Silverlight yoktu. Bugün Microsoft'un eski Silverlight ekibinin başındaki isim Scott Barnes'ın yayınladığı bir video da Silverlight'ın bittiğini destekliyor.

Windows 8'de Silverlight'ın olmayışı hakkında bir videoda konuşan Barnes, sözünü esirgememiş; "Silverlight öldü. Silverlight %100 öldü. Bunu biliyorum çünkü şu anda bu markayı tamamen kapatan birileri var. Takımın çoğu dağıtıldı, geri kalanlar ise toplu halde şirketten ayrıldı."Çözümün HTML5 olamayacağını söyleyen Barnes, ayrıca Windows 8'in piyasaya çıkmadan önce daha çok yol kat etmesi gerektiğini söylüyor.

Microsoft'un Silverlight'tan uzaklaştığı ve onu geride bıraktığı artık kesin bir şekilde görünüyor. Ancak herkes firmanın bunu resmen açıklamasını bekliyor.

veteknoloji

Yorumum : BU salak seyi yüklemeye kalkan hicbir uygulamayi kullanmiyordum , demekki isabetmis , Microsoft dogru yolu yavas yavas ta olsa buluyor
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Re: windows 8 ile Silverlight bitti

Mesaj gönderen Kripteks® » 15 Ara 2012, 09:21

silverlight 5 çıktı kurdum 7 yede 8 e de :D
Tabular Yıkılmaz

Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen Mendenn » 16 Ara 2012, 07:55

Dün akşam Windows 8 bir makinayı kurdum. Bişey oldu windows kendisinden yardım almak için girdim, zorunlu olarak videoyu izlemek için silverlight ı kurdum :D... Yoksa video yu açmıyordu....
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 16 Ara 2012, 10:35

Normaldir bir uygulama öyle pat diye kaldırılmaz , bir iki sene bunu kullanan yazılım çıkarılmaz ve herkes tarafından unutturulur , ilk verdiğim linkteki adamın açıklaması sanırım bunu ifade etmek içindi
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free