Anasayfada'daki Folder Painter Hakkında Yorum

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Anasayfada'daki Folder Painter Hakkında Yorum

Mesaj gönderen shampuan »

Arkadaşlar geçenlerde sordum'un anasayfasına göz atarken ilginç bir yazılım buldum: Folder Painter. Adından da anlaşılacağı gibi klasör renklendiriyor. Bu renklendirme işleminin amacı kategorilere ayırdığınız klasörler sayesinde, arayacağınız şeyler içinde kaybolup gitmiyorsunuz. Benim bayağı geniş sayılabilecek bir film arşivim var ve bazı diziler karmaşık olabiliyor. Örneğin Star Trek - uzay yolu dizisinin bir sezonu devam ederken paralelde başka bir versiyonu sezon olarak başlamış ve böyle devam etmiş. Bu da diziyi klasörlerken sıkıntı yaşamama neden oluyordu.

Daha evvelden e-postama "sharewareonsale" üzerinden bir mail gelmişti. Mailde ücretli bir klasör renklendirme yazılımı vermiş, ürün anahtarını da hediye olarak göndermişti. Programı bir süre kullandım tabii ki ama, "böyle basit bir iş için neden ücretli versiyon kullanılır ki?" diye kendime de sormadan edemedim. İşte geçenlerde "kendi yazılımlarımız" bölümünde bu programın alternatifini görünce çok sevindim. İndirip evdeki arşivimde denedim ve sonuç harika! Program hiçbir hata vermedi bende. Arşivlediğim film ve dizi klasörlerini artık istediğim gibi düzenleyebiliyorum.

https://www.sordum.org/10124/folder-painter-v1-2/

Bilginiz olsun diye buradan bu yorumu yapıyorum; değilse kullanıp kullanmamak size kalmış. Yazılımın kullanımı son derece basit. Sisteme fazla yük bindirmemekle beraber, hafif de. Sorunsuzca klasörlerimi seçtim ve renklendirdim. Birkaç tip klasör ikon teması mevcut. Bu temalardan istediğinizi seçip kullanabilirsiniz. Çok fazla ikon teması olmasa da, renk seçenekleri yeteri kadar geniş; dolayısıyla memnun kalacağınızdan eminim.

Resim

Resim

Bu arada klasör temalarına baktığımda windows 10 klasör stillerinin bulunduğunu, 7 ve 8 stillerinin eklenmediğini gördüm. Şayet bu stiller de eklenirse daha iyi olur kanaatindeyim. Valla, döndüm dolaştım bir kusur aradım bulamayınca bunu bari yazayım dedim arkadaşlar. Eh kusursuz yazılım olmaz değil mi? :wink: :)

Buradan yazılımın yapımcısı olan @Bluelife kardeşimize ve de bize sunan @Velociraptor'a çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Re: Anasayfada'daki Folder Painter Hakkında Yorum

Mesaj gönderen velociraptor »

teşekkürler Shampuan eğer daha fazla ikon istersen aşağıdaki linkteklileri indirip kullanabilirsin
https://yadi.sk/d/vWkaAXvjwG1b9w
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Teşekkürler Tarkan abi.
Benim de elimde ufak tefek görseller var PSde editleme falan için kullanabilirsin. Yarın unutmadan getirmeyi düşünüyorum bir aksilik olmazsa yükleyeceğim ama upload sıkıntı bizde.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Sağolasın olasıdır , neden olmasın.
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

Sagolasın
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

@velociraptor forumun "Kendi ürettiğimiz programlar" bölümünde tüm üretilen programlar listelenmiyor. Geri bildirim yaparken sıkıntı oluyor. Her programın kendi konusu olsun. Versiyon geçmişi listelensin ki neler yapıldığını görelim.
FolderPainter.ini dosyasında:
1- 57. satırda renk isimleri yanlış yazılmış. Doğrusunu şuradan aratabilirsiniz: http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_ ... CAK_KELİME
- 76 ve 84-85. satırlardaki "Sağ tuş" kelimesinin yazımı birbirleriyle çelişiyorlar.
- 80. satırda ingilizce terim kullanılmış, halbuki diğer satırlarda doğru kullanılmış.
- 83-86-88-89-94-95. satırlarda imla hatası var.
- Japonca çeviriyi kim yaptı? Translator satırını eklememişsiniz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

trasmus yazdı: 30 Nis 2019, 02:41 @velociraptor forumun "Kendi ürettiğimiz programlar" bölümünde tüm üretilen programlar listelenmiyor. Geri bildirim yaparken sıkıntı oluyor. Her programın kendi konusu olsun. Versiyon geçmişi listelensin ki neler yapıldığını görelim.
Aslında bu çok mantıklı. Kendi programlarımız ile ilgili bu başlıklar da en başa sabitlenirse, daha düzgün olur. Şöyle program istiyorum, şunu yapabilecek var mı gibi başlıklar daha altta sıralanır. Başlığı Velociraptor açar, yazılımın versiyon geçmişidir, özellikleridir anlatır. Bu ilk iletiden sonra da kullanıp deneyen varsa yazar; sıkıntı yaşayan, geribildirimde bulunur. İyi fikir. Zor ama mümkün.

Kaç tane forum sitesinin kendi yazılımları var acaba?... Güzel başarı aslında. :wink:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Dedikleriniz olasıdır arkadaşlar. Çeviriler bize genelde kullanıcılardan gelir ve ekleriz. Exelere sadece ingilizce dili gömülüdür diğerleri .ini den kolayca editlenebiliyor.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 37 kez

Mesaj gönderen zirvedeneme »

hortlatmış gibi oluyorum ama harika bir şey bence.