Sağ Menü Programı:Easy Context Menu V1.6

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
anxious
Byte2
Byte2

Re: Sağ Menü Programı:Easy Context Menu V1.6

Mesaj gönderen anxious » 02 Ara 2017, 02:47

Teşekkürler çok güzel bir program elinize sağlık.
Fast Explorer yapılandırma dosyası FastExplorer.ini dosyasını desteklese 10 numara olurdu ve birde yaptığımız ayarları bir ini dosyası olarak kayıt etme özelliği istiyoruz v1.7 versiyonunda bekliyoruz :)

Savungan
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Savungan » 14 Şub 2018, 02:59

@velociraptor, bu yazılımdaki "parametreler"in nerelerde ve ne amaçla kullanıldığını açıklar mısınız?

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 14 Şub 2018, 12:05

ismi , uygulama yolunu ikonunu vs değiştirmene yarıyor
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Savungan
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Savungan » 17 Şub 2018, 07:30

Tam olarak şurayı soruyorum:

Resim

Parametre bölümünde yazan değer veya sözcük, üstündeki .exe uzantılı dosyanın bir parçasını çalıştırmaya yarıyor sanırım. Peki bu değişkenleri nasıl elde edebiliriz; temel bir yol-yöntem var mıdır yoksa duruma göre değişir mi? Bir yazılımın bir parçasının çalışmasını istiyorum diyelim; o yazılımın o parçasını çalıştıran değişkeni nasıl bulabilirim?
velociraptor yazdı:
14 Şub 2018, 12:05
ismi , uygulama yolunu ikonunu vs değiştirmene yarıyor

Kullanıcı avatarı
BlueLife
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen BlueLife » 17 Şub 2018, 14:37

Parametre desktekleyen programları /? parametresi ile çalıştırınca genelde programın desteklediği parametreler hakkında bilgi veriyor. Tabi bazen /? yerine -?, -h, -help ... vs gibi olabiliyor. Örnek;
defrag.exe /?

Bulamazsan ilgili programın parametresi hakkında arama motorlarından yardım olabilirsin.
https://www.google.com.tr/search?q=expl ... +parameter

Sağ tuşta kullandığımız %1 parametresi ise sürücü,klasör,dosya ... konumunu belirtmek için kullanılıyor.

Savungan
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Savungan » 18 Şub 2018, 14:20

Sağ olun. Sağ tık alanına Windows ve EC Menü dışında birkaç .exe dosyası ekleyip deneyeceğim.
BlueLife yazdı:
17 Şub 2018, 14:37
Parametre desktekleyen programları /? parametresi ile çalıştırınca genelde programın desteklediği parametreler hakkında bilgi veriyor. Tabi bazen /? yerine -?, -h, -help ... vs gibi olabiliyor. Örnek;
defrag.exe /?

Bulamazsan ilgili programın parametresi hakkında arama motorlarından yardım olabilirsin.
https://www.google.com.tr/search?q=expl ... +parameter

Sağ tuşta kullandığımız %1 parametresi ise sürücü,klasör,dosya ... konumunu belirtmek için kullanılıyor.