DNS Jumper Yardım

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
Kullanıcı avatarı
Alper1991
Byte2
Byte2

DNS Jumper Yardım

Mesaj gönderen Alper1991 »

Merhaba
DNS Jumper'a henüz engelleme yapılmamış yerli dns adresleri ekleyerek hem hızlı hem özgür olmak istiyorum.
http://public-dns.tk/nameserver/tr.txt
Şu adreste yaklaşık 1400 tane yerli dns adresi buldum.
Bunları toplu olarak DNS Jumper'a ekleyebilir miyim?
Excel üzerinden uzun yolla 1=94.199.201.199,85.105.178.212,True formatına çevirip ayar dosyasına aktarabiliyorum ama bu işi programın içinden daha kısa yoldan yapabilir miyim?
Diğer bir sorum ise ölçüm yaptığım adreslerden cevap süresi örneğin 40 ms'den uzun olanları kaldırıp bir dahaki sefer sadece 40 ms'den hızlı dns'leri ölçebilir miyim?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Re: DNS Jumper Yardım

Mesaj gönderen velociraptor »

Excel üzerinden uyguladığınız yöntem en kestirmesidir , dns adresleri farkı formatlarda yazılabildiğinden ve bukadar yüksek sayıda DNS genelde kullanılmadığından yazılım DNS listelerini otomatik olarak kendine uyarlamamaktadır (Belki ilerki versionlarda bu konuda çalışmalar yapılabilir)

Diğer konuya gelirsek En hızlı Dns testi otomatik olarak DSN leri sıralar (hızlıdan düşüğe doğru) ikinci testi yaptırmadan önce ; tepki süresi 40 Ms den yüksek olanların önlerindeki tikleri kaldırısanız bunlar en hızlı DNS testine tabi olmayacaklarından istediğiniz gerçekleşmiş olacaktır
Kullanıcı avatarı
Alper1991
Byte2
Byte2

Re: DNS Jumper Yardım

Mesaj gönderen Alper1991 »

teşekkürler