Update yapamiyorum...:(

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
johndeway-fx
Bit
Bit

Update yapamiyorum...:(

Mesaj gönderen johndeway-fx »

Arkadaslar kurdum ama artik windows update yapamiyorum!
Güzel oldu da update yapabilmem icin ne lazim...Update sitesinde söyle yaziyor:

[Hata numarasi: 0x8DDD0018]
Bu Windows hizmetlerinden bir veya daha fazlasi calismadigindan site devam edemiyor:

Otomatik Güncellestirmeler (sitenin bilgisayarinizla ilgili yüksek öncelikli güncellestirmeleri algilamasini, karsidan yüklemesini ve kurmasini saglar)
Arka Plan Akilli Aktarim Hizmeti (BITS) (güncellestirmelerin daha hizli bir sekilde ve islemin kesilmesi durumunda sorunsuz olarak karsidan yüklenmesini saglar)
Olay Günlügü (gerekirse sorun gidermeye yardimci olmak icin güncellestirme etkinliklerinin kaydini tutar)
Bu hizmetlerin etkin durumda oldugunu dogrulamak icin:
1. Baslat'i ve sonra calistir'i tiklatin.
2. services.msc yazin ve Tamam'i tiklatin.
3. Hizmet listesinde, Otomatik Güncellestirmeler'i cift tiklatin ardindan özellikler'i tiklatin.
4. Baslangic türü listesinde Otomatik'i secin ve Uygula'yi tiklatin.
5. Hizmet durumunun Basladi oldugunu dogrulayin, Hizmet Durumu Durduruldu ise Baslat dügmesini tiklatin.
6. Hizmet listesinde Arka Plan Akilli Aktarim Hizmeti'ni (BITS) cift tiklatin ve ardindan özellikler'i tiklatin.
7. Baslangic türü listesinde Elle'yi secin ve Uygula'yi tiklatin.
8. Hizmet durumunun Basladi oldugunu dogrulayin, Hizmet Durumu Durduruldu ise Baslat dügmesini tiklatin.
9. Hizmet listesinde Olay Günlügü'nü cift tiklatin ve ardindan özellikler'i tiklatin.
10. Baslangic türü listesinde Otomatik'i secin ve Uygula'yi tiklatin.
11. Hizmet durumunun Basladi oldugunu dogrulayin, Hizmet Durumu Durduruldu ise Baslat dügmesini tiklatin.

Tüm yazilanlari ve güncellemeyi acmama ragmen güncelliyemiyorum :(

Ne yapmam lazimü
haksoy

Mesaj gönderen haksoy »

johndeway-fx
Bit
Bit

Mesaj gönderen johndeway-fx »

denedim kardes ama yine ayni sorun var...
Nallahim performansim artti ama güncellemem gitti...
Baska bir yöntem var moderator kardes....Düstüm ocagina...
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

xpspeed güncellemeleri kapatmiyor onun bir ayari varsi saniyorsam bilgisayarin internetteki hizini %20 dahada arttiriyordu aklima geldi dur anlatim...

baslat+ calistir+ gpedit.msc

acilan gurup ilkesinden windows bilesenleri + ag + QoS paket zamanlayici + ayrila bilir bant genisligi var orda %0 vardir sanirim onu en fazla %15 e kadar ükselt ve sonra dene derim eger dersinki ilk degerine gelsin onun ilk degeri %20 dir yani internetin %100 kullanmasinina avanttaj saglayan xpspeed sagliyor yoksa %80 dir normalde oda kayda deger bir yavaslik saglar gene sorun devam ederse aklimda 2-3 yöntem daha var basarilar ..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4945 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

bilgisayarimi sag clickleyin > Serices >
1.Automatic updates in üzerine cift clickleyip enable konumuna getirin
2.Background Intelligent Transfer Service in üzerine cift clickleyip enable konumuna getirin

Not:üstte haksoyun verdigi de ayni isi yapiyor fakat muhtemelen Pc yi sonrasinda kapatip acmadiniz
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

velociraptor yazdı:
Not:üstte haksoyun verdigi de ayni isi yapiyor fakat muhtemelen Pc yi sonrasinda kapatip acmadiniz
aynen katiliyorum