Canan Karatay '1 tane bile yemedim' diye uyardı!

Bitkilerle tedavi ve hangi bitki neye iyi gelir gibi görsel ve yazılı bilgilerin yeraldığı bölümdür
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4705 kez

Canan Karatay '1 tane bile yemedim' diye uyardı!

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Canan Karatay '1 tane bile yemedim' diye uyardı! Üstüne püskürtülen gaz zehir saçıyor

Prof. Dr. Canan Karatay yaptığı son açıklamasında kajunun muhtemel tehlikelerine dikkat çekerek, kajunun içinde kullanılan bromür gazı ile ilgili uyarıda bulundu. Brezilya'da transport sisteminde çalışıp Türkiye'ye gelen hastaları olduğunu belirten Prof. Dr. Canan Karatay, dikkat çeken uyarılarına bir yenisini daha ekledi.

Resim

Bromür gazına dikkat
Bozulmayı önleyen bromür gazının aynı zamanda küf oluşumunu da engellediğini dile getirdi. Karatay, bu gazın sağlık açısından ciddi zararlar olabileceğine dikkat çekti. Sağlık için büyük tehdit, özellikle Türkiye'ye ithal edilen kajunun Brezilya'da üretildiğini söyleyen Prof. Dr. Karatay, bromür gazının kaju üzerine püskürtüldüğünü ve bunun sağlığımız için çok zararlı olduğuna değindi. Prof. Dr. Karatay, "Vatandaşlarımızın bu tür ürünleri tercih etmemesi, yerel ve doğal ürünlere yönelmeleri önemli" dedi. Kaju yerine fındık, fıstık ve ceviz gibi Türkiye'de yetişen kuruyemişlerin tercih edilmesini önerdi. Canan Karatay, "Ben hayatımda bir tane bile yememişimdir. Fındık, fıstık ve ceviz varken neden kaju yiyeyim" ifadelerini kullandı.

Kaynak:
https://www.msn.com/tr-tr/yasam/saglik/ ... 43#image=1
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3286 kez

Re: Canan Karatay '1 tane bile yemedim' diye uyardı!

Mesaj gönderen burak35 »

Tadı çok güzel ama :) İnsan yedikçe yemek istiyor bırakamıyor. Neyse yinede dikkat etmek lazım.
mertcan90
Kilobyte3
Kilobyte3
Teşekkür etti: 351 kez

Mesaj gönderen mertcan90 »

burak35 yazdı: 19 Mar 2024, 18:46 Tadı çok güzel ama :) İnsan yedikçe yemek istiyor bırakamıyor. Neyse yinede dikkat etmek lazım.
Boşver Burak kardeşim sen bakma bu kadına. 150 gr yaklaşık 60-70 tl Oturupta her gün yiyecek halimiz yok. Konuşturkları belki doğrudur bilmiyorum ama Türkiye gerçekleriyle hiç bağdaşmayan şeyler söylüyor. Bir ara altın çilek yiyin çok faydalı diyordu. (kilosu ortalama 1000 tl) Fazla medyatik biri. Ben artık kendi payıma söylediklerini ciddiye almıyorum.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3286 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Valla ne yiyeceğiz şaşırdım abi. Arasıra alırız çerez falan. Onlarında fiyatlar uçmuş yine. Ucuz falan denk getirirsek şansa alıyoruz.