vista yi nasil bootable yaparim

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

lionun elindeki biraz kırpılmısı
2.3 gb olan cd elimde ve boot oluyor
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

ben bundan biey anlamadim dostum.simdi bende vista dosyaları var bununla nasıl bagdastıracaz bu boot dosyası içine nasıl girecek daha açık anlatırsan denemeye çalısacagım
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Bunu sana gönderen Hasan ise belki o kurmus bu sorunun üstesinden gelmistir.
--
Sanırım doktorun dedigi gibi fazla yer tutmasın diye biraz kırpmıslar..

Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

Arkadaslar sanırım bu sorum bambucya'nın verdigi vista'da da var.simdi 12 part'a kadar indirdim.Fakat partların içinde İso dosyası yok.Bunun yerine Vista nın içindeki klasörler var.Oysaki Bootlu olsaydı içinde iso dosyası seklinde olması gerekirdi.Sanırım bunu da indirdikten sonra bootlu hale getirecez??? :roll:
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

bootlu hale getirmek en büyük sorun,cd gibi bootlu olmuyor,nero ile yazdırmak istiyoruz,2 gb dan büyük dosyaları bootable yapamıor nero ve bize 2 gb dan büyük dosyaları bootable yapabilen bir program lazım,elimizde vista dosyaları var ve boot dosyası da var fakat bunu bootable yapabilecek program yok,yani boot dosyasını eklememiz gerekiyor içine,takdir edersiniz ki boot dosyası öyle pat diye içine konmuyor özel program ile eklemek lazım..yapabilen bir programa ihtiyacımız var ama suan bulmus degiliz

@hasan bana yolladı ama hasan kardesimiz vista klasörünü dvd ye yazmıs göndermis,halbuki bana direk birebir dvd yi kopyalamıs olsaydı sorun olmıcaktı..bize bu vista dosyalarnı boot dosyasını içine atarak bir cd yazdırmamız lazım,sorun bu iste
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Windows'un kendi cd yazma aparatını kullanarak boot dosyasını cd'nin içine atmayı dene..
Bu sekilde olabilir..

Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

JacKSon yazdı:Windows'un kendi cd yazma aparatını kullanarak boot dosyasını cd'nin içine atmayı dene..
Bu sekilde olabilir..

Kolay gelsin..
dedim ya dostum ona bakarsan baska cd yazma programları ile de halledilebilir ama boot dosyası özel program ile eklenir,öyle lambur lumbur dosyayı atarak çalısmaz,zaten öyle olsa simdiye kadar sorunu çözmüstük.dikkat ederseniz neroda cd yazma seçeneklerinde boot cd bölümü vardır ve onunla yazdırırsınız,fakat nero 2 gb dan büyük dosyaları boot olarak yazmıyo bize bootable yapabilen programlar lazım
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4709 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Anlatimi elimden geldigi kadar net yapmaya calistim , hatta resimlerle daha da acik ve net hale getirdigime inaniyorum Internette buldugum tek yöntem baska bir yöntem varsa bile bulamadim , ki google ye kayitli degilse , yoktur
eger anlasilmayan noktalari sorarsaniz yardimci olmaya calisayim , bu arada , bootlu vista yapmak öyle sanildigi kadar basit degil , iso falan para etmiyor direkt calismiyor , hani fikir yürütecek arkadaslara yardimci olsun diye söylüyorum
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

dostum sen durumu biliyosun,simdi elimde vista dosyaları ve boot dosyası var bu senin verdigin ile nasıl birlestirecez bunu,ben bunu anlamadım..bu cmd yazıp bu sekilde yaptık mı ne olacak,peki bendeki vista dosyaları ne olacak,yani gerçekten çok karısık bir anlatım tam olarak açarsan ben yapayım
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Kod: Tümünü seç

http://www.sendspace.com/file/r3hdq1
üstten dosyayi indirelim , ama calistirmayalim , cünkü sadece cmd ile calistirilabiliyor
bu indirdigimiz cdimage.EXE yi C ye atalim , sonrasinda yine C ye Vista adli bir klasör acip elimizdeki tüm Vista dosyalarini bu klasörün icine atalim (boot dosyasi dahil)
son isleme gelelim:
Baslat > calistir > Cmd > acilan ekranda CD\ komutunu verelim ve C ye düselim sonrasinda asagidakini copy/paste yapalim
cdimage -m -u2 -bC:\Vista\boot\etfsboot.com C:\Vista\ C:\Vistax86.iso
bu islem sonucunda C dizininde Vistax86.iso diye yazdirilabilir (umarim bootable) bir iso dosyan olusacak ve onu yazdiracaksin
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

simdi anlasılır olmus deniyorum hemen :D
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

Sonucu merakla bekliyoruz lion.Çünkü bende suan bambucya nın verdigi vista'yı indiriyorum.Umarım bosuna indirmemis olurum...
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

oldu :D :D :D SONUÇ BAsARILI artık boot olan bir vistam var,dün aksamdan beridir ugrasıyorduk ve sonunda basardık,emegine saglık tarkan...simdi vista kuracam kurulumdan sonra mesaj yazarım
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Hayirlisi olsun :D
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim: