Bilgisayarların ağda görme sorunu

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Email Bot
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 1 kez

Bilgisayarların ağda görme sorunu

Mesaj gönderen Email Bot »

Merhaba, sizden bir yardım talep edeceğim. İşyerimdeki iki bilgisayarın birbirini görmesinde sorun yaşıyorum. İşlev bulma kaynak yayımı servisini otomatik yapınca görmeyen diğer bilgisayar görüyor fakat ben bilgisayarı kapatıp açınca gene görmüyor aynı işlemi tekrar yapınca görüyor. Sürekli aynı kalmamasının sebebi nedir acaba? Bu arada bilgisayarlardan biri sürekli görüyor sorun yok.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3285 kez

Re: Bilgisayarların ağda görme sorunu

Mesaj gönderen burak35 »

İşlev bulma kaynak yayımı ve İşlev bulma sağlayıcısı ana bilgisayarı adında 2 hizmet var.
Bunların varsayılan start değerleri Registry de 3 olması lazım.

Regedit i yönetici hakkıyla çalıştırıp aşağıdaki konuma gelin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\

Burada "fdPHost" ve "FDResPub" adında 2 klasör var solda. Buradaki Start değerlerine tıklayıp 2 verin.
Sonrada sistemi resetleyin. Böylece bu 2 hizmet sürekli sistem başlangıçında otomatik olarak çalışacağı için muhtemelen sorun çözülecektir.
Aynı işlemi her 2 bilgisayardada yapın. Her 2 bilgisayardada kullanıcı hesabı Admin olsun ve Regedit i Yönetici olarak çalıştırın.

Hizmetler kendiliğinden kapanırsa, hizmetler bölümünü açın yukarıda adını yazdığım 2 hizmeti bulun.
Çift tıklayıp kurtarma kısmında Birinci hata İkinci hata ve Sonraki hatalar yazan yerlerin karşısındaki seçimleride Hizmeti yeniden başlat yapın.