Vlc Media Player Geç Açılıyorsa ? (Olası Çözüm)

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3513 kez

Vlc Media Player Geç Açılıyorsa ? (Olası Çözüm)

Mesaj gönderen burak35 »

Merhaba iyi geceler. Bir süredir Vlc media player kullanıyorum. Fakat Vlc media player geç açılıyor.
Windows 7 dede geç açılan Vlc player için Windows 10 dada çözüm aramıştım ve Sanırım galiba buldum.

Öncelikle Aşağıda vereceğim ekran görüntüsündeki Kırmızı ile işaretlediğim ayarlara gelin.
Araçlar / Ayarlar / Sol üstten Arayüz ü seçin / Sol en altta "Görüntülenecek Ayar düzeni"nden "Ayrıntılı" yı seçin / Ortada "Gelişmiş" e gelin.
"Gelişmiş"in karşısında "Uygulama ekleri" diye bi ayar var. Burayı kontrol edin. Burada "Yeni uygulama eklerini tara" seçeneği tikli ise tikini kaldırın.
En alttan kaydet e basıp çıkın. İşlem bu kadar. Artık Vlc media player ınız bendeki gibi geç açılıyorsa, Bu ayardan sonra biraz daha hızlı açılacaktır.

Resim

Not: Eğer hala açılışın yavaş olduğunu düşünüyorsanız, Defender a Dışlamada ekleyebilirsiniz, Ki Bu işlemde baya bi işe yarayacaktır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4984 kez

Re: Vlc Media Player Geç Açılıyorsa ? (Olası Çözüm)

Mesaj gönderen velociraptor »

Vaay bu iyiymiş , anasayfaya açılır bu :arrow:
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Teşekkürler. :-D :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 980 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Bende varsayılan kapalı haldeymiş hayret doğrusu...

Resim
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Az önce baktım. Vlc nin Bendeki sürümü 3.0.16 daymış. Ne zamandır güncelleyeceğim. Ama boş vaktim fırsatım olmuyor. :d :v

Dün gece Vl nin ayarlarına girip sabaha kadar taradım. Çok fazla ayar ayrıntı ve detay var. Bi ayar daha kapatıp bıraktım.

Buna benzer yavaş açılma muhabbeti Aimp tede var. Onunda ayarlarına girip kullanmadığım ne kadar özellik varsa kapattım.
Mesela nedir , "Derecelendirmeyi göster" Gibi gibi. Bu ayarlamaları düzenlemeleri yapmak lazım. Yoksa programlar geç açılıyor.

Buarada Defender üzerinden dışlama eklemeyide unutmayın.
Resim
En son burak35 tarafından 11 Nis 2023, 17:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 980 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 11 Nis 2023, 17:26 Az önce baktım. Vlc nin Bendeki sürümü 3.0.16 daymış. Ne zamandır güncelleyeceğim. Ama boş vaktim fırsatım olmuyor. :d :v

Dün gece Vl nin ayarlarına girip sabaha kadar taradım. Çok fazla ayar ayrıntı ve detay var. Bi ayar daha kapatıp bıraktım.

Buna benzer yavaş açılma muhabbeti Aimp tede var. Onunda ayarlarına girip kullanmadığım ne kadar özellik varsa kapattım.
Mesela nedir , "Derecelendirmeyi göster" Gibi gibi. Bu ayarlamaları düzenlemeleri yapmak lazım. Yoksa programlar geç açılıyor.
Yukarıdaki eski sürüm yeni sürüm 3.0.19 ama birşeyin 9'uzuna güvenmem (batıl inaç) onun için güncellemiyorum.....sürüm 20 olsun güncelleyeceğim....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Ben Güncelleyeceğimde boş vaktim olmuyor malesef. :d :v Bendeki programlar hep eski. En az 4 yada 5 senelik falan.
En son Avidemux u güncelledim galiba. :v