Böldükten sonra HDD açılmadı

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
cryofpride
Bit
Bit

Böldükten sonra HDD açılmadı

Mesaj gönderen cryofpride »

iyi günler w10 kullanıyorum.Bugün işletim sisteminin yüklü olduğu ssd c sürücüsü ve normal hdd d sürücüsü var.hdd 1tb ikiye bölmek istedim ve böldüm sonra sadece 450gb lık kullanılıyordu diğeri açılmıyordu.sonra tekrar onu silip birleştirdim ama bu sefer hdd diskim hiç açılmadı ve hala açılmıyor.forumda okudum ve çok bilgilisiniz galiba o yüzden yazmak istedim.disk yönetimine şuan giremiyorum sanal disk hizmeti başlatılamadı veya disk yapılandırma bilgisi yükleniyor diyor ve bomboş bi ekran geliyor.yardımcı olursanız sevinirim.pc çok yavaşladı
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Re: Sanal disk hizmeti başlatılamadı hatası

Mesaj gönderen velociraptor »

Aynı 1 TB lık mekanik diski harici kutuya takıp başka bilgisayarda formatlama şansınız varmı ?
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

Sanırım bilgisayar sanallaştırma özelliklerini karşılıyordur.
x64 mimari
BIOS’ta etkinleştirilmiş sanallaştırma özellikleri (Bios da sanallaştırma özelliği kapalı durumdaysa aktif edilmeli)
En az 4GB RAM (8GB önerilir)
En az 1 GB boş disk alanı (SSD önerilir)
En az 2 CPU çekirdeği (hiper iş parçacıklı 4 çekirdek önerilir)
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

cryofpride yazdı: 07 Eki 2020, 17:04 iyi günler w10 kullanıyorum.Bugün işletim sisteminin yüklü olduğu ssd c sürücüsü ve normal hdd d sürücüsü var.hdd 1tb ikiye bölmek istedim ve böldüm sonra sadece 450gb lık kullanılıyordu diğeri açılmıyordu.sonra tekrar onu silip birleştirdim ama bu sefer hdd diskim hiç açılmadı ve hala açılmıyor.forumda okudum ve çok bilgilisiniz galiba o yüzden yazmak istedim.disk yönetimine şuan giremiyorum sanal disk hizmeti başlatılamadı veya disk yapılandırma bilgisi yükleniyor diyor ve bomboş bi ekran geliyor.yardımcı olursanız sevinirim.pc çok yavaşladı
Öncelikle Ayrı bir başlık açsaydınız iyi olurdu.

Harici olarak diski ntsf olarak formatlayın.
kontrol için
http://www.hdtune.com/

Eğer harici formatlama imkanınız yoksa veya harici kutuda disk görünmüyorsa kurtarmak için

https://www.partitionwizard.com/

deneyebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Eğer hiç bir işlem başarılı olmazsa Low Level Format işlemi deneyebiliriz. Mutlaka dönüş yapın.
Unutmadan diskin marka model bilgisini de eklerseniz kısa bir araştırma da yapabiliriz.