Sanal disk hizmeti başlatılamadı hatası

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
artung
Kilobyte1
Kilobyte1

Re: sanal disk hizmeti

Mesaj gönderen artung »

üzgünüm çalışmıyor ama önemli değil size çok zahmet verdim çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: sanal disk hizmeti

Mesaj gönderen velociraptor »

kendi bilgisayarımda aynı servisi silerek aynı hatayı elde ettim ve çözüm adımlarını küçük bir .exe haline getirdim sadece çift tıklaıyp çıkan uyarıya Ok deyin sorunun düzelmesi gerekir
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
artung
Kilobyte1
Kilobyte1

Re: Sanal disk hizmeti başlatılamadı hatası

Mesaj gönderen artung »

olmadı hata verdi
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Üstte iki başarılı mesajı var bu demektirki servislerde artık vds değil sanal disk olarak görünecek , birtek .reg kaydında hata var (aslında olmaması gerekiyordu) aynı kaydı güvenli kipte de deneyebilirsen iyi olurdu , sonrasında Bilgisayarı yeniden başlattığında Bilgisayarımı sağ tıklayıp > Yönet dediğinde > Disk yönetimine tıkladığında artık o hatayı almaman gerek , bizzat aynı hatayı çıkartmak için bendeki aynı servisi sildim ve eski haline getirirkenki adımları otomatikleştirdim ,üstteki küçük .exe ile eski haline getirdim , eğer .reg kayıtları düzgün uygulanabilirse bu iş çözülebilr
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
artung
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen artung »

ne yaptıysam olmadı.son mesajdakileri tekrar ve özellikle uyguladım ama yine olmadı.olmayacak sanırım bu işin çözümü format gibi gözüküyor.ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

sisteme daha önceden bulaşmış bir zararlı vs varsa ve temizlendi ise bunun bıraktığı etkiler olabilir , dediğim gibi aynı hatayı çıkartıp kendi sistemimde üstteki ile sorunsuz düzelttim
cryofpride
Bit
Bit

Mesaj gönderen cryofpride »

iyi günler w10 kullanıyorum.Bugün işletim sisteminin yüklü olduğu ssd c sürücüsü ve normal hdd d sürücüsü var.hdd 1tb ikiye bölmek istedim ve böldüm sonra sadece 450gb lık kullanılıyordu diğeri açılmıyordu.sonra tekrar onu silip birleştirdim ama bu sefer hdd diskim hiç açılmadı ve hala açılmıyor.forumda okudum ve çok bilgilisiniz galiba o yüzden yazmak istedim.disk yönetimine şuan giremiyorum sanal disk hizmeti başlatılamadı veya disk yapılandırma bilgisi yükleniyor diyor ve bomboş bi ekran geliyor.yardımcı olursanız sevinirim.pc çok yavaşladı
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Aynı 1 TB lık mekanik diski harici kutuya takıp başka bilgisayarda formatlama şansınız varmı ?
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen lord_leo »

Sanırım bilgisayar sanallaştırma özelliklerini karşılıyordur.
x64 mimari
BIOS’ta etkinleştirilmiş sanallaştırma özellikleri (Bios da sanallaştırma özelliği kapalı durumdaysa aktif edilmeli)
En az 4GB RAM (8GB önerilir)
En az 1 GB boş disk alanı (SSD önerilir)
En az 2 CPU çekirdeği (hiper iş parçacıklı 4 çekirdek önerilir)
Soruyu tam sormazsan, Cevabı yarım alırsın...
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen lord_leo »

cryofpride yazdı: 07 Eki 2020, 17:04 iyi günler w10 kullanıyorum.Bugün işletim sisteminin yüklü olduğu ssd c sürücüsü ve normal hdd d sürücüsü var.hdd 1tb ikiye bölmek istedim ve böldüm sonra sadece 450gb lık kullanılıyordu diğeri açılmıyordu.sonra tekrar onu silip birleştirdim ama bu sefer hdd diskim hiç açılmadı ve hala açılmıyor.forumda okudum ve çok bilgilisiniz galiba o yüzden yazmak istedim.disk yönetimine şuan giremiyorum sanal disk hizmeti başlatılamadı veya disk yapılandırma bilgisi yükleniyor diyor ve bomboş bi ekran geliyor.yardımcı olursanız sevinirim.pc çok yavaşladı
Öncelikle Ayrı bir başlık açsaydınız iyi olurdu.

Harici olarak diski ntsf olarak formatlayın.
kontrol için
http://www.hdtune.com/

Eğer harici formatlama imkanınız yoksa veya harici kutuda disk görünmüyorsa kurtarmak için

https://www.partitionwizard.com/

deneyebilirsiniz.
Soruyu tam sormazsan, Cevabı yarım alırsın...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen shampuan »

Eğer hiç bir işlem başarılı olmazsa Low Level Format işlemi deneyebiliriz. Mutlaka dönüş yapın.
Unutmadan diskin marka model bilgisini de eklerseniz kısa bir araştırma da yapabiliriz.