BD-ROM ile Ultra iso programını açma

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

BD-ROM ile Ultra iso programını açma

Mesaj gönderen mehoaga »

Değerli arkadaşlar ve Yöneticim;
Benim bir sorunum var ama o kadar aradım ettim bulamadım. Birde sizlere sorayım dedim. Bundan birkaç sene önce benim büyük oğlana dedeleri destek olup HP marka laptop almıştık. Laptopu aldığımız firma Hp bilgisayara DVD yazıcı zaten var ama ilave BD rom ilave etmiş ve bunu Ultra iso ile bağlantılandırmış. Şöyleki şimdi sağ fare ile tıkladınmı değil Direkman BD ROM a tek tık veya çift yapınca Ultra iso programı açılıyordu. Ve ben bununla bilgisayardaki verileri CD veya DVD ye yazdırdım. Kimi UDF olarak kimi CDFS olarak CD ye yazdırdım. Ultra iso program el ile ayrıca açılıyor ama Ben BD ROM u tıklayınca Ultra iso'nun açılmasını istiyorum. Aradan epey zaman geçti laptopu aldığımız firmadaki kişiye sordum ama düzgün cevap alamadım. Bana "bilgisayar işlerini bıraktım" dedi. Yani yanıtsız kaldım. Şu anda Win 8.1 kullanıyorum bunu Asus laptop ta denemek istiyorum. BD ROM u kurmak için "VirtualCloneDrive" ile yükledim. Şimdi sizlerden ricam BD ROm ile Ultra iso programını nasıl açtırabiliriz. Yardımcı olacak herkese şimdiden TEŞEKKÜR ler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4770 kez

Re: BD-ROM ile Ultra iso programını açma

Mesaj gönderen velociraptor »

BD Rom um yok , ama sanırım birlikte aç penceresinden veya Ultra ISO ayarlarından yapılabilir.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

velociraptor yazdı: 18 Eyl 2020, 11:50 BD Rom um yok , ama sanırım birlikte aç penceresinden veya Ultra ISO ayarlarından yapılabilir.
Değerli Üstadım;
Yanıtınız için çok teşekkürler ediyorum. Yalnız BD ROM'a sağ tık yaptımı "Birlikte aç" kısmı yok. Ayrıca Ultra iso nun ayarlarlarında girmediğim yer kalmadı. Ne yaptıysam olmuyor. Otomatik ayar kısmından olur belki dedim ama yine olmadı. İso proramının kendi CD Rom u var. Burdan da bir şey elde edemedim. Burda sayfanızda üye olan arkadaşlarda bir çözüm üretebilirlerse çok güzel olur.
Önceden HP bilgisayarda yüklüyken içinde ne kadar dosya, program varsa bunun sayesinde CD veya DVD ye yazdırdım. Burda acaip durum var. Nedir bu. CD ye yazılacak dosyalar Ultra iso programının içinde gözüküyor. Üstüne ilave dosya ekleniyor. Beğenmedin dosyayı silebiliyorsunuz. Yani Demem oki Cd ye hayali olarak kopya ediyor. Yaz dediğinde yazıyor ama CD yi tam yakmıyor. Yakmayınca üzerine tekrar dosya ilave edilebiliyordu. :-)
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

ilgili dosya için
Sağtık > özellikler > birlikte aç > değiştir

yada

ayarlar > uygulamalar > varsayılan uygulamalar > uygulama seçin
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

lord_leo yazdı: 18 Eyl 2020, 19:14 ilgili dosya için
Sağtık > özellikler > birlikte aç > değiştir

yada

ayarlar > uygulamalar > varsayılan uygulamalar > uygulama seçin
Yanıtınız için teşekkürler ler. Yalnız ilgili dosyada "birlikte aç" seçeneği yok. 2.cisi varsayılan uygulamalarda Ultra iso görünmüyor. Olsaydı orayada baktım nafile. Nasıl yapılır edilir google dan bakıyorum ama orda da aradığım bilgiye ulaşamadım. Valla kafayı yedirtecek bana bu program :evil:
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

"-ilgili dosyada "birlikte aç" seçeneği yok.

-2.cisi varsayılan uygulamalarda Ultra iso görünmüyor."

Ultraiso kırık yada portable olmadığını varsayıyorum. Programlar arasında görünmüyorsa ya program kurulumunda yada windowsda sorun olma olasılığı yüksek.

Olmadı alternatif programlarda deneyebilirsiniz. Bazende programlar versiyonlarında farklılık olabiliyor yada bazen bazı özellikleri kaldırmış olabiliyorlar, Bunun için eski ve yeni versiyonlar arasındaki farklara bakmak lazım.

Umarım çözüm bulursunuz. Bakmak lazım ama bunu uzaktan yardımcı olmak olanaksız gibi. Yazılım bilen birisinden birebir yardım almanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

Sayın lord_leo kardeşim yanıtın için teşekkürler ler.
Ultra iso HP bilgisayarda hangi versiyon kuruluysa onu buldum yükledim. Programların içinde yüklü görünüyor. Ben C sürücüsünde görünen BD ROM sürücüsünü yüklemek için "VirtualCloneDrive" yükledim onunla oluşturdum. Şimdi diyeceksinizki neden bu kadar uğraşıyorsun. Uğraşmamın sebebi CD' ye yazılacak olan dosyaları CD ye direkt yazmıyor içinde barındırıyor yani kopya gibi. İçine ister ilave yap ister sil ister yeniden yükle. Amacım İSO kalıp dosyası yapmak değil. Ayrıca bunları zamanında yaparken birşey dikkatimi çekti. UDF sistemi yaparsan atıyorum 2 dosya var CD de hemen yakıyor. Yani üstüne ilave olmuyor. Ama ben CDFS diye birşey buldum kaç dosyan varsa ekle sil ondan sonra yazdır. Yani CD yi tam yakmıyor. Tekrar üstüne ilave edebiliiyorsun. Neyse uğraşmaya devam. Cevap yazan herkese Allah razı olsun diyorum.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Multi session cd olarak yazılabilir veya disk sessionu sonlandırılmadan yazılabilir. Açık cd'ler pc'lerle uyumludur ancak diğer aygıtlar okumayabilir.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

trasmus yazdı: 19 Eyl 2020, 18:01 Multi session cd olarak yazılabilir veya disk sessionu sonlandırılmadan yazılabilir. Açık cd'ler pc'lerle uyumludur ancak diğer aygıtlar okumayabilir.
Sayın trasmus ;
Yanıtınız için teşekkürler ler. Yukarıda yazdığınız kelimeleri google dan baktım pek bir şey anladım desem bana "kafasız" demezsiniz herhalde :?:
İnanın o yapılan işlemi görseydiniz yani BD ROM a tıklayınca programın açılışını ne demek istediğim daha iyi anlaşılırdı. Ya ben eksik anlatıyorum yada şu anda böyle bir şey olmadığından yani araştırmalarımı diyorum. Üstünüze alınmayın size demiyorum. Valla felaket taktım bu konuya ama neticeye ulaşamıyorum. Aslında bir kaç sene öncede denemek istemiştim o zaman Virtual crone driver yoktu. Ama şimdi var. Belki ilerleyen zamanda oda olur belki. Uğraşmaya devam. Allah'a emanet olun diyorum.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4770 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Eski forum üyelerimizden birisi bu başlığı görünce email yolu ile aşağıdakini yazmış ;
PowerISO, ISO dosyalarını açmanıza, çıkarmanıza, yazmanıza, oluşturmanıza, düzenlemenize, sıkıştırmanıza, şifrelemenize, bölmenize ve dönüştürmenize ve ISO dosyalarını dahili sanal sürücü ile bağlamanıza olanak tanıyan güçlü bir CD / DVD / BD görüntü dosyası işleme aracıdır. ISO ve BIN dosyaları dahil neredeyse tüm CD / DVD / BD görüntü dosyalarını işleyebilir. PowerISO, hepsi bir arada bir çözüm sunar. ISO dosyalarınız ve disk imaj dosyalarınızla her şeyi yapabilirsiniz.Yazılım Tr dil desteği ile 30 günlük deneme sürümü ile gelir.Ayrıca WinEmu ile sistem ilişkilendirilebilir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Benim anladığım o ki BD-ROM reg kaydı ile ilişkilendirilmiş. Konudan anlayan birisinin direkt o bilgisayarı alıp kurcalaması gerekiyor. Yani olayın özeti şöyle HP bilgisayar, BD-Rom'u satarlarken bu program ile ilişkilendirip öyle satmış, özel bir reg uygulamış. Şimdi başlık sahibi abimiz bunu yeni aldığı bilgisayarına uygulayıp otomatikleştirmek istiyor. Yazılım ayarlarından vb uygulanamıyor demek ki işi bilen birinin reg ile uğraşması lazım böyle uzaktan olmaz.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

velociraptor yazdı: 27 Eyl 2020, 02:27 Eski forum üyelerimizden birisi bu başlığı görünce email yolu ile aşağıdakini yazmış ;
PowerISO, ISO dosyalarını açmanıza, çıkarmanıza, yazmanıza, oluşturmanıza, düzenlemenize, sıkıştırmanıza, şifrelemenize, bölmenize ve dönüştürmenize ve ISO dosyalarını dahili sanal sürücü ile bağlamanıza olanak tanıyan güçlü bir CD / DVD / BD görüntü dosyası işleme aracıdır. ISO ve BIN dosyaları dahil neredeyse tüm CD / DVD / BD görüntü dosyalarını işleyebilir. PowerISO, hepsi bir arada bir çözüm sunar. ISO dosyalarınız ve disk imaj dosyalarınızla her şeyi yapabilirsiniz.Yazılım Tr dil desteği ile 30 günlük deneme sürümü ile gelir.Ayrıca WinEmu ile sistem ilişkilendirilebilir.
Sayın velociraptor bey;
Yanıt için çok teşekkürler ederim. Ben hiç Power iso yu denemedim ama bir denemek isterim. Aslında Ultra iso programı ile yani kendi bünyesinde açıp işlemi yapabiliyorum fakat bunda öyle bir özellik varki atıyorum içine 2 dosya attın. öyle duruyor. Diyelimki dosya ilave edeceksin edebiliyorsun veya silebiliyorsun. En son CD veya DVD ye yaz deyince yazıyor. Burda bir özellik daha var diyelimki ayaralarında UDF diye birşey var öyle olursa DVD yi 2 dosya olsada yakıyor. Ama CDFS diye yaz dediğin zaman kaç dosyan varsa onları CD veya DVD ye yazıyor ama yakmıyor. Tekrar üzerine dosya ilave edilebiliyor yani.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

shampuan yazdı: 27 Eyl 2020, 11:29 Benim anladığım o ki BD-ROM reg kaydı ile ilişkilendirilmiş. Konudan anlayan birisinin direkt o bilgisayarı alıp kurcalaması gerekiyor. Yani olayın özeti şöyle HP bilgisayar, BD-Rom'u satarlarken bu program ile ilişkilendirip öyle satmış, özel bir reg uygulamış. Şimdi başlık sahibi abimiz bunu yeni aldığı bilgisayarına uygulayıp otomatikleştirmek istiyor. Yazılım ayarlarından vb uygulanamıyor demek ki işi bilen birinin reg ile uğraşması lazım böyle uzaktan olmaz.
Değerli shampuan Kardeşim;
Yanıtın için çok teşekkürler ediyorum. Dedikleriniz harfiyen doğru. Ben sizlerden yardım isterken aklıma takıldı. HP bilgisayar ve DVD si. Başka bilgisayarda bunu uyarlamak zor gibi. Hani dedim ya Nasreddin hoca misali :?: olursa belki diye paylaşayım demiştim. Bunu HP bilgisayara yapana sordum ama bana yanıt vermedi işi bıraktım bakamayacağım dedi. Ben kendi çapımda yapabilirmiyim demiştim ama takıldım işte. Yinede yanıt verdiğiniz için çok TEŞEKKÜR ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

Sayın yöneticim;
Bu size mail gönderen arkadaşın dediğini WinCDEmu olarak buldum. Ama o Win emu diyor. Acaba bu olurmu.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »