Kadınlar İstedikleri Gibi Giyinebliyorlar mı?

Bayan üyelerimiz için ayrılmış bölümdür
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 877 kez

Kadınlar İstedikleri Gibi Giyinebliyorlar mı?

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhaba Forumdaşlar Ve Misafirler

Yukarıda Başlık Olarak Verilen Soru Aşağıda Pasta Dilimi Grafiği Şeklinde Özetlenmiştir.

Resim

Sizler bu durumu gerçekçi buluyor musunuz.?Bana sorarsanız "HAYIR"

TRWE_2012
SAKARYA 2016
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4573 kez

Re: Kadınlar İstedikleri Gibi Giyinebliyorlar mı?

Mesaj gönderen velociraptor »

Ülkelere baktımda artık karşılaştırılan ülkeler kategorimiz birhayli değişmiş gibi
gulsah94
Bit
Bit

Mesaj gönderen gulsah94 »

Aynen artık avrupayla pek karşılaştırılmıyoruz. Çünkü bir tek buradaki ülkelerden üstünüz.
Kullanıcı avatarı
dilaraduz99
Bit
Bit

Mesaj gönderen dilaraduz99 »

gulsah94 yazdı: 04 Ağu 2017, 11:37 Aynen artık avrupayla pek karşılaştırılmıyoruz. Çünkü bir tek buradaki ülkelerden üstünüz.
doğru dedin valla
birhamilecom
Bit
Bit

Mesaj gönderen birhamilecom »

trwe yazdı: 03 Oca 2017, 02:37 Merhaba Forumdaşlar Ve Misafirler

Yukarıda Başlık Olarak Verilen Soru Aşağıda Pasta Dilimi Grafiği Şeklinde Özetlenmiştir.

Resim

Sizler bu durumu gerçekçi buluyor musunuz.?Bana sorarsanız "HAYIR"

TRWE_2012
SAKARYA 2016

Zaten giyinemiyorlarmış deseydiniz YALAN diyecektirm...
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Bence giyinebiliyorlar, giyim ile ilgili bir sorun yok. İsteyen minisini taytınıda giyer isteyen çarşafını da giyer, sorun yok. Ancak gelişmişlik seviyemiz Afrika devletlerinden bile daha aşağılara inmiş vaziyette. Çünkü bilimsel politikalarla yönetilmiyoruz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Benimde en karşı olduğum konulardan birtanesi kadınların giysilerine karışılması , 90 larda üniversitedeyiz neymiş efendim türbanla üniversiteye gidilmezmiş , yaaa sana ne , arkadaşlarla tartışırken ben hep ; isteyen istediğini giysin kimseyi ilgilendirmez görüşünü savunurdum.BIrak kadın kendi karar versin.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Yazıcaktım bişeyler ama... boşver. Uzun hikaye.
Turban olayı Türkiye'ye politik bir görüş ve cumhuriyet karşıtı oluşumlar vasıtasıyla girdi. Dolayısıyla eskiden resmi kurumların buna karşı çıkması o yüzdendi. Bunun esasen özgürlükle bir ilgisi yok; bu kıyafeti giyersen, iyi niyetli mi kötü niyetli mi olduğunu bilemiyoruz, at izi it izine karışıyor, o yüzden giymeyiniz sayın vatandaşlar, böylelikle onları ayırdedebilelim fikri vardı. Şimdi düzen değişti. Dediğim gibi yazacak çizecek çok şey var. Ama faydası yok.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

@shampuan ve @velociraptor ikinizde haklısınız söylemlerinizde

insanların giyimleri özgürlükleridir ancak günümüzde sorun olmaktan çıkmasına rağmen siyasi malzeme olarak kullanılıyor. Oysa bakın Boğaziçi öğrencilerine iki giyim tarzından öğrenciler kol kola protestosunu yapıyor.

Yok Türkçe ibadet yok başörtüsü; şirketler artık marsa araç gönderiyor, biz hala bu aptal siyaset malzemeleri ile boş gündemler ile uğraşıyoruz.

Ben artık bilim adamları görmek istiyorum. Adımız geçsin dünyada, a$ı keşfeden Uğur Şahin gibi, nobel kazanan Aziz Sancar gibi. Bıktım bu boş gündemlerden. Üretim yapalılm artık, satılmadık birşey kalmadı, elde kalanlar hep zarar ediyor. Maddi olarak herkes zor durumda.

Ne güzel mirasımız var oysa, Atatürk ve arkadaşları ne güzel bir Cumhuriyet bırakmış bizlere.
En son feuer tarafından 11 Oca 2021, 02:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

shampuan yazdı: 10 Oca 2021, 21:45 cumhuriyet karşıtı oluşumlar vasıtasıyla girdi. Dolayısıyla eskiden resmi kurumların buna karşı çıkması o yüzdendi.
Bıraksalardı cumhuriyet karşıtları , giysileri ile kendini belli etseydi, Eskiden O başörtüsü , türban vs ile Universiteye almama meğerse dümenmiş (Sonradan ortaya çıktı, bakınız istihbarat raporları) Dümeni çevirenler ise Fetöcü subaylar , peki neden bu dümene gerek vardı şu sebeple ; Halkın gözünde mağduriyet oluşturup siyasal islamı iktidar yapabilmek ve tam olarak bu sağlandı , Siyasal islam denilen şeyin kurucularından biri Amerikada ölmeden itiraf etti , biz ülkeleri yağmalamak ve Talan etmek için siyasal islamı kurduk dedi (Kitabında). AKP yi adım adım iktidara taşıyan işte bu tarz SAHTE mağduriyetlerdir CIA ve Pentagonda tezgahlanan inceden işlenen bir tuzak Halk zokayı fena yuttu , Cumhuriyet yıkıldı ülke yağmalandı hedi geçmiş olsun.Vakti zamanında karışılmasaydı Bugün AkP iktidarda olamazdı.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Doğru bir yaklaşım ama cumhuriyet taraftarları da bu propagandalara zamanında bilmeden çok destek verdiler. Sıkıntı bir değildi. Eğer engellemezsen devlet içersinde yine çil yavrusu gibi çoğalarak başa bela olacaklardı. Çünkü geçmişte Erbakan'ın olayında da aynı şey olmuştu. Cumhuriyet kuruldu kurulalı halk hep sağ ideoloji ve din ideolojisi olan partilere oy verdi. Yapılan araştırmalarda özellikle din partilerine oy veren halk kitlesinin ilkokul terk, maksimum ilkokul mezunu olduğu bildisi elde edildi. Biz bunları üniversitede ders olarak gördük. Yani sen ister türbanı serbest yap ister yasakla iki ucu b.klu değnek, yasaklamıyorsun, sakınca doğuyor. Yasaklıyorsun, bakın bakın bunlar dinimize izin vermiyor diye yaygara koparıyorlar. Amerika da bundan faydalandı işte, özel birşey yapmasına gerek yoktu, çünkü halk cahildi.

Türban olayına gelirsek, doğruluğundan emin değilim yıllar evvel araştırmıştım, Lübnanlı bir tarikat lideri, bundan uzun yıllar evvel kendi tarikatından olanları belli etmek için bizzat kendisi bir kıyafet tasarladı. Bu kıyafet bir nevi üniforma gibi idi. Bu kıyafet birçok müslüman tarafından beğenildi, zira kara çarşaf gibi biçimsiz ve kaba örtü ile karşılaştırıldığında daha güzel duruyordu. Buraya kadar bir sindirin...

Arap ülkelerinde bu kıyafet yaygınlaştı. Fas, Tunus, Cezayir derken az da olsa bazı kesimler giymeye başladılar. O yıllarda fransada'da bazı tarikatlar yer altından çalışmalar yürütüyorlardı. Fransada da yaygınlaştı. Daha sonraları bizim ülkemizde de yer yer görülmeye başladı. Erbakan hükümeti kurulduktan sonra kendisinin bazı rahatsızlıkları ordu tarafından tepki ile karşılandı ve sonunda ordu erbakana muhtıra verdi (oradan in, yoksa biz seni indiririz). Bu olay, ne kadar erbakancı kadın kolları varsa hepsini harekete geçirdi. Hepsi beyaz şahin marka otomobile binmiş kadınlar oradan oraya gezi yapıyor mitingler yapıyordu, ve günlerce de haberlere çıkıyordu bu olaylar... Türkiye böylece türban ile tanıştı. Eskiden bu kıyafeti hiç görmemiş insanlar, televizyondan türbanı gördüler. Bir anda patladı gitti.

Arada fadime şahin olayları oldu (araştırınız, onun da arkasında bir sürü entrika var). Bu olay neticesinde Türban'ın ve Tarikatların adı "seks" ile kirlenmiş oldu. Tarikatlar ortadan bir anda kayboldular. Şimdiki iktidar ortaya çıkınca birden bire desteklendiler ve ortaya çıktılar fakat, bu "lekelenme olayına" bir çare gerekiyordu. Çare gecikmedi: Türban'ın adı "Tesettür", Tarikatın adı da "Cemaat" oldu. Böylelikle işte şimdi bugünlere geldik.

Yani anlayacağınız, ister serbest bırakın ister engelleyin;
1-Türban(ya da tesettür) siyasi bir kıyafettir.
2-Engellesen de serbest de bıraksan, her türlü başa belalar.

3'ü de ben ekliyorum, tarikat, dinin temeli değildir. İslam dininde tarikat yok.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ben Türkiyede, yurt dışı istihbarat örgütleri ile bağlantısı olmayan TEK bir tarikat olduğuna inanmıyorum. Osmanlı zamanından beri aynı dümen , yumuşak bölge neresi din , o halde oradan saldırdılar ve Cumhiriyeti yıktılar.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

Ölmeden, bilimin ve aklın kazandığını görmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

İnşallah