AOMEI Backupper ile yedeği geri yükleme hatası

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
ULUBEY
Byte1
Byte1

AOMEI Backupper ile yedeği geri yükleme hatası

Mesaj gönderen ULUBEY »

Değerli arkadaşlarım
( sistem Windows 7 64 bit SSD )

Bilgisayarıma format attıktan sonra gerekli ince ayarlayı yapıp klonlama işlemi yaptım. Sizlerde bilirsiniz ki ilerde bir sorun olursa sisteme format atmadan geri yükleme yapayım diye.
Lakin nerede hata yaptıysam geri yükleme yapamadım. İzlediğim yollar Şu şekilde

AOMEI Backupper Technician Plus Programı ile

İlk önce resim 1'de ki yolu izledim, Tam disk yedekleme aldım. Yani tüm bilgisayarı.

Resim

Sonra Yedekleri geri yükleme kısmına geldim adımları takip ederek işlemler yaptım. Ama hata aldım. ( sistemin yedeğini alırken SSD yi bölmemiştim sadece C kök dizini vardı ) Yedek klon alınırken SSD'yi bölmem gerekiyor mu ?

Resim

Resim

Resim

Sonra C'yi böldüm ve D'yi oluşturdum. Sonra sırayla şu yöntemle yola devam ettim.

Resim

Resim

Sonra Yaptığım yedeklerin hepsi D bölümüne kopyalandı

Resim

Normalde Yedekleme geri alındığı vakit bilgisayar kapanip yeniden açılıyordu ve her şey ilk yüklediğim gibi oluyordu.
Nerede hata yaptım bilemiyorum.
Acil yardıma ihtiyacım var.
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: AOMEI Backupper ile yedeği geri yükleme hatası

Mesaj gönderen velociraptor »

Eğer mantığı Acronis gibiyse Windowsun bulunduğu dizine yedek alınmaz sebebi ise yedeği geri yüklerken bildiğim kadarı o dizini silip yedeği öyle geri yüklüyor , Üstte yaptığın işlemde ise yedek windowsun bulunduğu dizinde (Mesela C:\) ve sen yedeği geri yükle dediğinde ona ; kendi kendini öldür demiş oluyorsun çünkü geri yükleyeceği yedek zaten formatlayacağı yerde , Formatlarsa yedek silinecek Tam bir çıkmaz O sebeple hatayı veriyor , ben genellikle yedeklerimi harici HDD ye alırım ve oradan geri yüklerim.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte2
Gigabyte2

Mesaj gönderen shampuan »

Evet @velociraptor haklı. Alınan yedekle aynı yere yazdırma yapamazsın. Başka bir diske/partisyona yazdırabilirsin.
Bu hata şuna benziyor. Yanlışlıkla sildiğin verileri bir programla kurtarmaya çalışıyorsun ve kurtarma yerini yanlışlıkla silinen dosyaların olduğu yer gösteriyorsun.
Operasyon en başından hatalı.
Bir bilgi daha vereyim, şayet backup dosyası bozuk değilse şu anda verilerin güvende. Sadece başka bir diske yazdırılmayı bekliyorlar...
Kullanıcı avatarı
ULUBEY
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen ULUBEY »

Değerli arkadaşlar haklısınız.
Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Dediklerinizi farklı bir Yedek klonlama alarak denedim ve olumlu sonuçlar aldım.

Şunu Öğrendim Alınacak yedek farklı Bir harici diske yada USB aygıtına almak daha mantıklı.

Teşekkür ederim tekrardan.