Aradığınız Belgeyi İçerdiği Cümle İle Bulma

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Aradığınız Belgeyi İçerdiği Cümle İle Bulma

Mesaj gönderen shampuan »

Bugün anasayfada fare ile cümle seçim ile ilgili bir ipucunu okurken nerden aklıma geldiyse geldi, paylaşayım dedim.

SENARYO:

Yüzlerce ofis belgeniz var. İşiniz gereği ofis belgeleri ile çalışmak durumundasınız. Bir belge arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz. Ama içinde geçen bir cümleyi çok iyi hatırlıyorsunuz... Bir program olsa, bu cümleyi yazsanız, yerin dibine de girse sizin için arayıp bulsa...

Güzel olmaz mıydı?

Bazen belgelere isim vermek, o belgenin içeriğini hazırlamaktan daha üşenç verici olabiliyor. Özellikle yazarlar bir hikaye yazarken gayet güzel işi bitirirler ama başlık bulma daha doğrusu kitabın adını bulmada zorlanabilirler. Bu bir gerçektir. Aynı şey ofis belgeleri ile çalışırken de oluyor; bir belgeyi hazırladığımızda o belgeyi kaydederken iyi kötü bir isim uyduruyoruz ama belgeyi bir yere kaydettikten sonra lazım olduğunda ara ki bulasın.

Daha evvel bu konudan bahsedildi mi bilmiyorum. Adamımız Agent Ransack, tam da bu iş için yapılmış. Az evvel arşivimden bulup kolayca kurdum. İlk bir iki denemem başarısız oldu çünkü harddiskim oldukça büyük ve içerik de çok karışıktı. Dosya taraması uzun süreceğe benziyordu ben de durdurdum... Daha sonra programın aranacak yer seçiminden ofis belgelerimi sakladığım klasörün bir üstünü gösterdim. Bulması saniyeler sürdü.

Resim

Sadece ofis belgeleri değil, bir önceki aramamda "sordum" yazmıştım bir html belgesi buldu ve kodlarının arasında sordum ifadesi olduğunu gösterdi. Belki de daha fazla belge tarıyordur bilemiyorum ama ofis belgesi bulmada bir numara diyebilirim. Eğer diskiniz benimki gibi çok yoğun veri içeriyorsa arama süresi uzar; ancak ne olursa olsun, kelimeyi ya da cümleyi doğru yazdıysanız belgeyi bulur.

Maalesef yazılım ücretli. Elimde yıllardır tutuyordum bu programı. Fakat sadece bir kez kullanmıştım, dikkat etmemişim. Özelliklere şimdi sizin için bakınca 29 gün kaldı diyor. Fakat free kullanım için linke tıklatın diyor.

Resim

Resme dikkat ederseniz, ücretsiz key alabilmek için linke tıklatın diyor. Ben de tıklattım...

https://www.mythicsoft.com/agentransack ... r/?src=abt

Açılan sayfada en solda free registrasyon bölümüne tıklatınca benden çok fazla form verisi doldurmamı istedi. Şu an programı kullanmayacağım o yüzden vazgeçtim. Şayet denemek isterseniz, belki vereceği key sınırsız olabilir.

Şayet böyle bir sorununuz olursa deneyebilirsiniz.

DİKKAT: Uzun süredir antivirüs kullanmıyorum, dosyayı taramadım ama kendi arşivimden kurdum. Daha önceden antivirüsler birşey dememişti, onu söyleyeyim. Ücretli iş yapan bir firma olduğuna göre sizi takip etmek dışında bir problem oluşacağını sanmıyorum.

İyi çalışmalar.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Aradığınız Belgeyi İçerdiği Cümle İle Bulma

Mesaj gönderen velociraptor »

Paylaşım için teşekürler , ücretsiz alternatif arayanlar aşağıdakini deneyebilirler , içeriği güncellesem iyi olacak
https://www.sordum.net/14237/infile-see ... yca-bulun/
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Yazıyı yazarken free alternatif bilen varsa yazsın dicektim unuttum. Hızır gibi yetiştin.

Seninki daha iyi yalnız. Neyi aramıcaksan tiki kaldırıp vakit kaybından yırtıyorsun...

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Güncellenecek okadar çok başlık varki hangi birini güncelleyeceğimi şaşırdım , anasayfada verdiğimiz birde portableymiş :)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Programın portable olanını indirdim.
İk kullanımda program çöktü ve cevap vermiyor dedi.
Ardından tekrar denedim, uzantıyı girdim, yer gösterdim, aradığınız keywörde göre bir dosya bulunamadı diyor. Halbuki dosya orada biliyorum.
Bende başarısız oldu.
Ki zaten aramaya başlamadan evvel çok uğraştırıyor. Önce uzantı giriyorsun. Sonra aranacak yeri göstermek zorundasın. Yani olmadı.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ben bu gece güncelleyeceğim yazıyı bende de bazı olumsuzluklar oldu .

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Abi konunun güncel olup olmamasına canını sıkma bence. Takipçiler sana haber verene kadar dursun. Çok fazla güncellenecek varsa hangisi güncel değil vb... Ohooo önünü alamazsın. Eğer bir konuya ilgi varsa kendiliğinden geribildirim gelir zaten. Sen benim programa da bakıver, ücretsiz key veriyorsa eklersin icabında. Alternative to diye site var programın adını yazdınmı eğer varsa alternariflerini gösterecektir. İndirir dener, hoşuna giderse bunlar da alternatif dersin.

EDİT: Telefondan yazdığım için çok fazla imla hatası oluşmuş özür dilerim.
En son shampuan tarafından 05 Tem 2020, 23:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Tamamdır , sağolasın

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Şuna bir bakayım ben de, güzelse sana da bildirim atarım.
https://alternativeto.net/software/docfetcher/

Edit atamıyorum, çünkü internetimi gıdım gıdım kullanmak zorundayım. 70kusur megabayt ufak ama... maalesef :-D

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

:D zor işler cidden