Windows 7 Gereksiz Servisler

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
userr056
Bit
Bit

Re: Windows 7 Gereksiz Servisler

Mesaj gönderen userr056 »

tesekkurler sagolun, bir ricamız olacaktı,
sordum netin Servisleri Yedekleme https://www.sordum.net/18631/windows-se ... scriptler/ scriptlerindeki "vbs/bat" dosyasındaki kodun %TIME% %DATE% kısmına "Saniye" ve "Artan Sayı" eklemek istiyorum
Servisleri_Yedekle.bat kodu:

Kod: Tümünü seç

TITLE Services Start State Backup Script by Anonym
@echo off
@echo ================================================================
@echo Windows Servis baslangic durumlarini yedekler (C) 2008 Anonym
@echo.
@echo Tum servislerin mevcut baslangic durumlari yedeklenecektir
@echo.
pause

REM Get current date and time
for /f "tokens=1, 2, 3, 4 delims=-/. " %%j in ('Date /T') do set FILENAME=Services_%%j_%%k_%%l_%%m
for /f "tokens=1, 2 delims=: " %%j in ('TIME /T') do set FILENAME=%FILENAME%_%%j_%%k.bat

REM Get all service name
sc query type= service state= all| findstr /r /C:"SERVICE_NAME:" >tmpsrv.txt
echo Saving Service Start State In %FILENAME% ...

REM save service start state into batch file
echo @echo Restore The Service Start State Saved At %TIME% %DATE% >"%FILENAME%"
echo @pause >>"%FILENAME%"

for /f "tokens=2 delims=:" %%j in (tmpsrv.txt) do @( sc qc %%j |findstr START_TYPE >tmpstype.txt && for /f "tokens=4 delims=:_ " %%s in (tmpstype.txt) do @echo sc config %%j start= %%s >>"%FILENAME%")
echo @pause >>"%FILENAME%"

del tmpsrv.txt
del tmpstype.txt

echo Services Start State Saved in %FILENAME%.
pause
Yani o koda göre cikti ismi ornegin
Services_11_01_2021__23_11.bat olurken ;
eklenecek koda gore cikti isminin;
Services_11_01_2021_23_11_XX_01
Services_11_01_2021_23_11_XX_02
Services_11_01_2021_23_11_XX_XX

şeklinde olmasini istiyorum
Bazı sitelerde arastırma yapsamda sorunu cozemedim :?: yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
esatiz
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen esatiz »

Maalesef CMDyi o kadar ayrıntılı bilmiyorum yardım edemeyeceğim.
CMD Ekranında help for yazarsanız belki bir şeyler bulabilirsiniz ya da arkadaşlar yardım edebilir...
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Sanırım ilk verdiğin link hatalıydı ve sonradan değiştirdin. neden oluşturulan dosyaların sonuna 01,02 istediğini öğrenebilirmiyim , tarih e göre zaten sıralayacaktır , yedeklerin karışma ihtimalleri de yok.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
userr056
Bit
Bit

velociraptor yazdı: 13 Oca 2021, 01:58 Sanırım ilk verdiğin link hatalıydı ve sonradan değiştirdin. neden oluşturulan dosyaların sonuna 01,02 istediğini öğrenebilirmiyim , tarih e göre zaten sıralayacaktır , yedeklerin karışma ihtimalleri de yok.
evet aynı sitenin bir başka linkini yanlışlıkla gondermisim duzeltim.
nedeni de : ogrenmek eksi bisi kazandırmaz hicbir zaman ama kod yazmak ezber oldugu icin ogrenmekten cok ezberlettiriyor onun icin geciyorum ugrasamayacagım ksusura bakmayın
ayrıca
kodu baska yerden bişiyler bularak uydurdum oldu
aslında istedigim kod hem o hem de bi klasor olusturup icine tum servisleri ayrı ayrı da yedeklemek
o koda benzer bi kodu uydurur yine yapılır o kod da ezber onu da geciyorum kususra bakmayın
bi tanesi suydu uydurdugum ezber kodu:

Kod: Tümünü seç

TITLE Services Start State Backup Script by Anonym
@echo off
@echo Windows Servis baslangic durumlarini yedekler (C) 2008 Anonym
@echo.
@echo Tum servislerin mevcut baslangic durumlari yedeklenecektir
@echo.

for /F "usebackq tokens=1,2 delims==" %%i in (`wmic os get LocalDateTime /VALUE 2^>NUL`) do if '.%%i.'=='.LocalDateTime.' set ldt=Services_%%j

REM Get all service name
sc query type= service state= all| findstr /r /C:"SERVICE_NAME:" >tmpsrv.txt
echo Saving Service Start State In %ldt% ...

REM save service start state into batch file
echo @echo Restore The Service Start State Saved At %TIME% %DATE% >"%ldt%"
echo @pause >>"%ldt%"

for /f "tokens=2 delims=:" %%j in (tmpsrv.txt) do @( sc qc %%j |findstr START_TYPE >tmpstype.txt && for /f "tokens=4 delims=:_ " %%s in (tmpstype.txt) do @echo sc config %%j start= %%s >>"%ldt%")
echo @pause >>"%ldt%"

del tmpsrv.txt
del tmpstype.txt

echo Services Start State Saved in %ldt%.
sonucuda soyle cikti:Services_20xx01xxxxxx.xxxx+xxx aslında o "+" ve "." isaretleri _ donusturmeli ugrasmayacam :S :evil: :?:
userr056
Bit
Bit

esatiz yazdı: 12 Oca 2021, 23:41 Maalesef CMDyi o kadar ayrıntılı bilmiyorum yardım edemeyeceğim.
CMD Ekranında help for yazarsanız belki bir şeyler bulabilirsiniz ya da arkadaşlar yardım edebilir...
evet mkdir yada md komutu yarar klasor olusturp servisleri ayrı ayrı yedekleyebilirim :S
Kullanıcı avatarı
esatiz
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen esatiz »

userr056 yazdı: 16 Oca 2021, 18:54 evet mkdir yada md komutu yarar klasor olusturp servisleri ayrı ayrı yedekleyebilirim :S
Paylaştığınız için teşekkürler. Foruma pek girmiyorsunuz sanırım? Daha farklı bir kulanıcı adıyla hesap da açabilirsiniz ayrıca :arrow:
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Basit gibi görünen bu şeyi googlede bulabileceğini sanmıyorum , Önce çözmen gereken şey bir Bat veya cmd kodları ile sıralı sayı üretecek kodlar "sequential number generator" Stack overflow gibi sitelerde bile cevapların çoğu yanlış (çözüldü diye işaretlenmemiş) ardından bu birkaç satılık kod ile oluşturulan dosyayı ya yeniden adlandırıp sonuna bir Son ek eklettireceksin yada baştan dosya isimlerinde bu sıralı sayı üreticiyi kullanacaksın , peki ikinci tıkladığında neye göre sayı üretecek ?
ya ilk dosyayı sildiysen ?
Ya dosyalar arasına sonradan eş ile isim veridğin bir doya eklemişsen ?
bunun kontrolü gerekir .... vs vs , bak nekadar ezber işi değilmi ? kısacası buna harcanacak vakte yazık , sordumda verilen bat scriptine tıkladığında yedek alması 20-30 sn civarı sürüyor , ee dosya isminin sonuna zaten dakikayı da eklemişiz ard arda ha bire yedek alamayacağına göre bir servisi değiştirip ardından yedek alsan iki eylem arasında en az 3 dk geçer bu durumda verilen script yine yeterli , yani birşey için uğraşmak için bile gerekliliğine inamak gerekiyor. sonuna rastgele sayı eklettir desen Random ile en kolayı o
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
userr056
Bit
Bit

velociraptor yazdı: 16 Oca 2021, 20:47 Basit gibi görünen bu şeyi googlede bulabileceğini sanmıyorum , Önce çözmen gereken şey bir Bat veya cmd kodları ile sıralı sayı üretecek kodlar "sequential number generator" Stack overflow gibi sitelerde bile cevapların çoğu yanlış (çözüldü diye işaretlenmemiş) ardından bu birkaç satılık kod ile oluşturulan dosyayı ya yeniden adlandırıp sonuna bir Son ek eklettireceksin yada baştan dosya isimlerinde bu sıralı sayı üreticiyi kullanacaksın , peki ikinci tıkladığında neye göre sayı üretecek ?
ya ilk dosyayı sildiysen ?
Ya dosyalar arasına sonradan eş ile isim veridğin bir doya eklemişsen ?
bunun kontrolü gerekir .... vs vs , bak nekadar ezber işi değilmi ? kısacası buna harcanacak vakte yazık , sordumda verilen bat scriptine tıkladığında yedek alması 20-30 sn civarı sürüyor , ee dosya isminin sonuna zaten dakikayı da eklemişiz ard arda ha bire yedek alamayacağına göre bir servisi değiştirip ardından yedek alsan iki eylem arasında en az 3 dk geçer bu durumda verilen script yine yeterli , yani birşey için uğraşmak için bile gerekliliğine inamak gerekiyor. sonuna rastgele sayı eklettir desen Random ile en kolayı o
yok zaten scriptte yada yedekleme programında herhangi bir sorun var demiyorum tam tersi ozellikle Easy Services Optimizer cok kullanıslı
userr056
Bit
Bit

esatiz yazdı: 16 Oca 2021, 18:56
userr056 yazdı: 16 Oca 2021, 18:54 evet mkdir yada md komutu yarar klasor olusturp servisleri ayrı ayrı yedekleyebilirim :S
Paylaştığınız için teşekkürler. Foruma pek girmiyorsunuz sanırım? Daha farklı bir kulanıcı adıyla hesap da açabilirsiniz ayrıca :arrow:
teşekkürler sağolasın
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

userr056 yazdı: 17 Oca 2021, 14:42 yok zaten scriptte yada yedekleme programında herhangi bir sorun var demiyorum tam tersi ozellikle Easy Services Optimizer cok kullanıslı
Anladım , benimde demek istediğim , bu sıralı sayı ürettirmek biraz sıkıntılı , belkide ben pek Bat kodlaması yapmadığımdandır , Sağolasın