Linux'da Windows Oyunları Çalışmaz Diyenlere " Tokat' Niteliğin'de" Cevap....!

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Linux'da Windows Oyunları Çalışmaz Diyenlere " Tokat' Niteliğin'de" Cevap....!

Mesaj gönderen shampuan »

Memleketim de uymuyor ki... Neyse ben şimdilik bu fon müziğini koydum; en azından uyumsuz değil, biraz idare ediyor:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Re: Linux'da Windows Oyunları Çalışmaz Diyenlere " Tokat' Niteliğin'de" Cevap....!

Mesaj gönderen velociraptor »

shampuan yazdı: 27 Şub 2021, 18:33lıyordu.
2- Linux yol falan almadı, Tarkan abi. Distrowatch ve youtube'dan devamlı takip ediyorum. ;)
Benim eski dediğim 15 yıl öncesi falan yani kısaylamalarım sanırım biraz abartı eskilere dayanıyor :) , müzik sanki fırtına öncesi sessizlik müziği her an herşey olabilir hissiyatı uayndırıyor :-)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bu müzik yeşilçam fon müziklerinden biridir. O yıllarda telifi takip edecek DRM gibi kuruluşlar olmadığından, eh bizimkiler de yokluk içinde tabii, hep yabancı filmlerin müziklerini almışlar. Müziği oyunla birleştirince şu Sezerciğin Kıbrıs'lı filmi geldi aklıma. Oyunun anasayfasına da cuk oturdu hani :-)
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Yeşilçam da John Carpenter ın falan müziklerinden arakalama bile var.

Bu biraz gerilim müziği olmuş be :))) oyuna uyar ama psikolojik olarak farklı konumlandırır.

gamemusic.mp3 <-- oyun içinde çalan müzik 49 saniyelik loop ayarlanmış
menumusic.mp3 <-- menüde çalan müzik 30 sanyelik loop ayarlanmış

yani bu sürelerde müzik ayarlarsanız çat diye ortasında kesilmez.

Korku filmleri ile ilgili paylaşım yapan bir arkadaş takip ediyordum instagram da, ona da sordum. Hatta bu Carpenter ı da ondan öğrenmiştim
yabancı filmlerin soundtrack ve score larına çok rahat ulaşabiliyorum (ru)s lar sağolsun. Eski-yeni, film-dizi-çizgifilm-oyun alayının müziklerini buldum ama bu yeşilçam müzikleri ile ilgili güzel bir arşiv bulamadım. Bu konu ile ilgili ayrıntılı kitap ta olabilir kaynak arıyorum.

Mesela film için sırasıyla araklanan, telifi ödenen, film için özel hazırlanan müzikleri listeleyecek.

oyun

menu

Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Konu giderek dağılıyor.
Ben de bir film müziği arşivi yapıyorum. Elimde oldukça fazlası var. Biraz dağınık bir arşiv ama gayet iyi. İnternet sıkıntım olmasa hepsini mp3 yapıp paylaşırdım.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Evet konuyu darma duman ettim :) teşekkürler.

devam: Linux ve Windows oyunları
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Mesaj gönderen esatiz »

feuer yazdı: 27 Şub 2021, 18:54 esatiz de windows 7 kullanıyordu herhalde. Benim vbox windows xp directx kurulu değil oyunu hiç açamadım, windows 7 de deneyeyim bilgi veririm.

EDIT:
Evet 7 kullanıyordum da şimdilik Win10 20H2 v2 ye geçtim. Oyunu da bir el denedim 1024*768 çözünürlükte anakartın kendi ekran kartıyla sorun çıkmadı iyiydi. Hiçbir değişiklik yapmadım dosyalarda

Dil sorunuyla da hiç karşılaşmadım sanırım

Düzenleme:
devam: Linux ve Windows oyunları
En son esatiz tarafından 28 Şub 2021, 13:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 882 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

GNU/Linux altında Wine v6.0 bağlı çalıştırılabilen oyunlardan biri.....

Resim

Resmi Web Sayfası : https://wz2100.net/tr/

Ben oyunun Windows için yazılmış versiyonunu kullanmaktayım.Zira resmi depolardaki sürümü kurulum sırasında aşırı derece'de bağımlılık paketleri yüklemekte....
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Mesaj gönderen esatiz »

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 882 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

esatiz yazdı: 28 Şub 2021, 18:18Teşekkürler
Birşey değil @esatiz.... ve teşekkürler.... :-)