holographic resimler geliyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 31835
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

holographic resimler geliyor

Mesaj gönderen velociraptor »


Hologramları görüntülemek için gözlük gerekmez çünkü cihaz, derinlik yanılsaması yaratmak için ışık alanı ve hacimsel görüntüleme teknolojileri kullanır. Üç boyutlu bir görüntü veya video oluşturmak için ışık kırılır ve aynı anda ekranın farklı bölümlerine yansıtılır.

Yine de çalışmak için biraz ön işlem gerektirir. Kullanıcılar önce istenen fotoğrafı HoloPlay Studio adlı bir uygulamaya aktarmalıdır. Yazılım daha sonra görüntüyü 45 ila 100 ayrı perspektif çerçevesine dönüştürmek için derinlik verilerini kullanır. Aynalı Cam Portre daha sonra bu görüntüleme açılarını işler ve ekranda görüntüler.

Looking Glass , teknolojiyi ilk olarak 2018 yılında, Looking Glass 15.6 " ile 3.000 $ ' a tanıttı . Daha büyük bir yatay çerçeve, 3D modelleme uzmanları için daha uygundur. Aynalı Cam Portre, daha kişisel kullanım için tasarlanmıştır ve yalnızca portre modunda görüntülenir, ancak 349 ABD dolarıdır. Looking Glass, cihazın ışık alanı fotoğraf çekimleriyle (ekipman ayrı veya birlikte satılır) en iyi şekilde çalıştığını, ancak bir iPhone 12 kullanarak da iyi çalışacağını söylüyor. Şu anda ekranın Android için yerel desteği yok , ancak geliştiriciler tarafından 2021. O zamana kadar, Android fotoğrafları için derinlik verilerinin manuel olarak birleştirilmesi gerekiyor.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Cevapla