Adam Öyle Güzel Anlatıyor Ki Az Daha...

Youtube ve diğer yasal video klipleri buraya
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Adam Öyle Güzel Anlatıyor Ki Az Daha...

Mesaj gönderen shampuan »

Yani az daha ikna olup geçiş yapacağım. :-D

Arkadaşlar konu şöyle ortaya çıktı. Arşivimde Windows10 LTSB var, Tarkan abi vermişti. Dur şunu bir araştırayım, youtube ne diyor diye bir bakayım dedim. İkinci sırada Tarkan abinin videosuna baktım. Tamam iyi. Birinci sırada bir abimizin videosu gözüme ilişti. Du'şuna da bir bakim dedim, başlangıçta o kadar candan, sıcacık anlatmış ki, "He lan, valla doğru, ben de geçiiim bari" dedim ister istemez :-D

Videonun tamamını izlemedim, videonun o kısmına güldüm, ilginç olduğundan paylaşıyorum. 0:38'den itibaren başlıyor anlatmaya.

İyi seyirler.

Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Re: Adam Öyle Güzel Anlatıyor Ki Az Daha...

Mesaj gönderen esatiz »

:-D
Tamam da keyfimden geçmiyor değilim ben mesela. Aşırı hantal oluyor sistem. Nasipse laptop alırsam anca kullanırım 10'u düzgünce. :?:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

7'de misin şu anda?
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

esatiz yazdı: 05 Nis 2021, 23:39 :-D
Tamam da keyfimden geçmiyor değilim ben mesela. Aşırı hantal oluyor sistem. Nasipse laptop alırsam anca kullanırım 10'u düzgünce. :?:
Benim bilgisayardan kötü değildir sistemin, bu kasma işlerini anlamadım. Sende harddisk sorun yapıyordu sanırım.
Benim SSDler kurtarıyor belkide.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Mesaj gönderen esatiz »

shampuan yazdı: 05 Nis 2021, 23:55 7'de misin şu anda?
Aynen 7 Ultimate x64
feuer yazdı: 06 Nis 2021, 00:29 Benim bilgisayardan kötü değildir sistemin, bu kasma işlerini anlamadım. Sende harddisk sorun yapıyordu sanırım.
Benim SSDler kurtarıyor belkide.
Bilmiyorum tam olarak, SSD çok fark yapar. Bu HDD Windows 7'de işimi görecek kadar hızlı. Acaba Win10'Daki Exploit Protection falan mı yavaşlatıyordu? O ayarı yeni öğrendim çünkü

Win 8.1 de fena değildi sanki, ilk kurduğumda 7'den hızlı görünmüştü gözüme
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Defender ın canlı koruması aşırı kasıyor, nirlauncher ın klasörüne girdiğimde 500exe dosyasını tek tek tarıyor.
Ben korumayı kapatmıyorum güvenlik riski doğabilir diye, kasan şeyleri hariç bırakıyorum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Exploid protection isteğe bağlı. Güvenlik risklerini göze alacaksan kapatabilirsin. Hızlanır. Ama yok korusun dersen kapatmazsın.
SSD'ye geçersen sistemin başlatma-kapatma hızı ile, biraz masaüstü performansı yükselir. Bir klasöre neyin tıklattığın zaman anında gelir falan, bunlar bilinen şeyler zaten. Asıl önemli olan net bir sistemde karar vermen.
Ben win8.1 pro 64bit kullanıyorum. Tema iğrenç tasarlanmış ama ben şuna bakıyorum: windows7'de sıkıntılar yaşıyordum yok bu programın kurulması için sp1 yüklenmesi lazım da, işte şu dll eksik de, kapatırken kapatmaya zorla ekranı geliyordu falan çok boğuyordu beni. Ben de o yüzden 7'ye hiçbir zaman ısınamadım. Tek güzel şeyi teması. Tema gerçekten harikaydı. 8lerinki ise berbat gerçekten. Kereste gibi. En ufak bir estetik yok. Pencere keranındaki çarpıyı falan bile düzgün yapamamışlar 10da düzelttiler. Ama şöyle bir durum var, ben kullanabiliyor muyum ona bakıyorum. 7ye nazaran daha iyi kullanıyorum ve 10un da daha şikayetsiz bir sürümü olmadığından geçmeye cesaret edemiyorum. Hani diyorum bigün gözümü karartıp geçeyim, ama zor galiba bu gidişle...