Kullanım Kılavuzu Okumanın Faydaları - Bedava Windows

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Kullanım Kılavuzu Okumanın Faydaları - Bedava Windows

Mesaj gönderen shampuan »

Bir arkadaşımla özelden yazışırken beni ilginç bir video'dan haberdar etti ve izlememi istedi. Videonun konumuzla alakası yok, sahte bir metal dedektörü inceleme videosuydu. Ricası üzerine videoyu izledim. Video içerisinde sunucu, kullanım kılavuzunun son derece kötü bir dille yazıldığını ve zaten insanımızın okumayacağından bahsederek anlatımını sürdürüyordu.

Video bittikten sonra yorumlara bakayım dedim. Birkaç yorum aşağıda yazdığı yazıdan biraz ihtiyar olduğu anlaşılan bir emmi, ilginç şeyler yazmış:

Resim

Açıkçası çok şaşırdım. Aslında ben ürün klavuzu okurum. Ama hiç böyle bir şeye rastlamadım. Asıl ilgimi çeken ise, windowsun teeee XP'den beri ücretsiz kullanılabilirliği ile ilgili idi.

Arkadaşlar ne diyorsunuz? Ben bizzat araştırmadım, yazıyı okur okumaz buraya gelip yapıştırdım. Sizce böyle birşey var mıdır? Elinde kullanım kılavuzu olan bakabilir mi?

Son olarak kullanım kılavuzu okumanın aslında faydasız bir durum olmadığını da bu örnekte görmüş olduk.

İyi çalışmalar.

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Re: Kullanım Kılavuzu Okumanın Faydaları - Bedava Windows

Mesaj gönderen lord_leo »

Evet XP ücretsiz yasal lisanslama vardı. O zaman internet bu kadar gelişmemişti ve nasıl yapılacağını becerememiştik , ne dediğinide anlamamıştık.
Sonra sanırım office 2007 de öğrencilere beleş kısmını okumuş k12 uzantılı uyduruk bir mail ile lisas almıştık. şimdi olmuyor çünkü onay kodu maile geliyor. Bir sürü yöntem dönerdi bir zamanlar forumlar da ama çoğunu denemediğim için hangi gerçekti hatırlamıyorum.
W10 zaten biliyorsunuz devoloper girişinden , eğitim için vs. ye kadar bir sürü yasal lisans edinme yolları var.

Genelde kullanım kılavuzunu okurum, genelde faydalı içerikler oluyor. Bazende saçmalıklar yada çeviri hatalarını bulmak bende bulmaca çözmek gibi bir haz veriyor. Bir gün braun traş makinesi kullanım kılavuzunu Türkçeye çevirip "prize takılı iken su altında kullanılmaz" ibaresini firmaya gönderdim. (sulu kullanılan bir tıraş makinesi, dedim aptalın biri pili bitince kesin prize takar birde sulu tıraş olam der :)) Aradan 6 ay falan geçti favori bıyık sakal düzeltrme aparatı göndermişler teşekkür editiler.

şuraya link vereyim
https://www.webkenti.net/2019/05/online ... uzlar.html

https://www.webkenti.net/2018/11/window ... isans.html

https://www.microsoft.com/tr-tr/educati ... cts/office
Soruyu tam sormazsan, Cevabı yarım alırsın...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Windows 10 un beleş olduğunu bilmiyordum. Çünkü biryerde windows 10 kullanma kılavuzu varsa bile rastlamadım, cidden ilginç.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Eskiden disket sonrada cd nin yanında kitap şeklinde verilirdi. Sanırım sonradan pdfşekline getirmişlerdir. Usa yasaları gereği zaten satılan her üründe kullanım kılavuzu kesin vardır ama amerikada her şeyden bir gelir elde edebilirmiyiz diye dava açan çok olduğundan bir yerlerde bulunuyordur.

Resim

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

lord_leo yazdı:
24 Haz 2020, 14:07

Genelde kullanım kılavuzunu okurum, genelde faydalı içerikler oluyor. Bazende saçmalıklar yada çeviri hatalarını bulmak bende bulmaca çözmek gibi bir haz veriyor. Bir gün braun traş makinesi kullanım kılavuzunu Türkçeye çevirip "prize takılı iken su altında kullanılmaz" ibaresini firmaya gönderdim. (sulu kullanılan bir tıraş makinesi, dedim aptalın biri pili bitince kesin prize takar birde sulu tıraş olam der :)) Aradan 6 ay falan geçti favori bıyık sakal düzeltrme aparatı göndermişler teşekkür editiler.
Bu konuyla ilgili birşey soracağım. Bahsettiğin traş makinesinin güç fişi nasıl birşeydi, biraz şişkince gibi adaptör şeklinde mi, yoksa ince 220V fiş mi? Çünkü sen de hata yapmış olabilirsin ondan soruyorum.

Traş makinelerinin pilsiz/şarjsız olanları doğrudan 220V ev cereyanı ile çalışıyor. Bu tip makineler, (berberlerde eskiden yaygın kullanılırdı) suya neme karşı dikkatli kullanılmalıdır.

Pilli/şarjlı olanlar, adaptör ile çalışır. Bu adaptörün traş makinesine takılan yerinde tehlikeli voltaj yoktur. Şebeke ceryanından izole edilmiş çok düşük voltaj veren transformatör içerir. Bu transformatörün çıkışındaki -genellikle 3/5/9Voltluk- gerilim insan hayatı için tehlikeli değildir. Firma gerçekten de ıslak kullanabilirsiniz demek istemiş olabilir :?:

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Resim

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen Ensatech »

KMS olayı ve 2015 teki yükseltme ile zaten bedava olduğunu söyleyebiliriz. 1000 iterasyon ile rearm yapa yapa da gidebiliyordunuz.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

lord_leo yazdı:
25 Haz 2020, 02:39
Resim
Tamam, doğru yapmışsın. O kablo traş makinesinin giriş soketine kadar tehlikeli cereyan veriyor herkesin anlayacağı dille. İyi ki göndermişsin :-D

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Resim

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Olay nedir? Ben anlamadım.
Yıl kaç olmuş hala Fat32yi bilmiyolar o mu?

Kullanıcı avatarı
south
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen south »

ben sadece arabamınkini adam gibi açıp okumuştum elektornik ürünlerde okumuyorum maalesef biliyorum diye