Windows8.1 OXPS Dosyasını PDF'ye Çevirme - Çözüldü

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Windows8.1 OXPS Dosyasını PDF'ye Çevirme - Çözüldü

Mesaj gönderen shampuan »

Arkadaşlar windows 8.1 kullanıyorum. Bir yazılım kullanıyorum. Bu yazılımın çıktılarını forumlarda paylaşmam gerekiyor. Fakat bu programı linux tarafında kullanırken PDF çıktısı alabiliyordum. Şimdi bir süredir windowstayım ve aynı programın windows versiyonu pdf yerine .oxps şeklinde çıktı veriyor.

Bu uzantı pdf'ye alternatif (rakip) olarak geliştirilmiştir. Eski .xps uzantısından biraz farklı, yeni versiyonudur. Bu tür belgeleri sadece modern windows kullananlar açabiliyor ve yazdırabiliyor. Eski windowslar ve linux gibi sistemlerde açılamıyor; en azından linux tarafında bunu açacak yazılım yok.

Sayısız online site var. Offline olmak zorunda. İnterneti altüst ettim adam akıllı bir yazılım bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: Windows8.1 OXPS Dosyasını PDF'ye Çevirme

Yanıt: Cute PDF converter.
Sayfasına gidip ana installeri indirdikten sonra bir de eklenti istiyor(PS2PDF) bunları kurduktan sonra yazdır menüsüne cute pdf... şeklinde seçenek geliyor ve pdf olarak kayededebiliyorsun.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Windows8.1 OXPS Dosyasını PDF'ye Çevirme - Çözüldü

Mesaj gönderen velociraptor »

Halletmişsin , eline sağlık
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: Windows8.1 OXPS Dosyasını PDF'ye Çevirme - Çözüldü

Teşekkür ederim.
DoPDF'nin 7 sürümü de işe yarıyor başka bir forumdan bir arkadaş söyledi denedim oldu.
Çağ ilerledikçe yeni versiyon windowslar çıktıkça bazı programlar pdf yerine xps ve oxps diye çıktı vermeye başladı çözüm yukarıda ;-)