Arşiv açma yardım

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Sdt01
Byte1
Byte1

Arşiv açma yardım

Mesaj gönderen Sdt01 »

Arkadaşlar bütün arşivleri açmak için yani rar zip tar haricinde lz4 uzantılı tarmd5 img uzantılı örnek boot.img recovery.img gibi hangi programlar gerekli bu arşivleri açmak için ms dosla açabilecek kodlar varmı en iyi arşiv açıcı programlar nelerdir şimdiden herkese teşekkürler
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 977 kez

Re: Arşiv açma yardım

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Sdt01 yazdı: 08 Mar 2020, 21:53 Arkadaşlar bütün arşivleri açmak için yani rar zip tar haricinde lz4 uzantılı tarmd5 img uzantılı örnek boot.img recovery.img gibi hangi programlar gerekli bu arşivleri açmak için ms dosla açabilecek kodlar varmı en iyi arşiv açıcı programlar nelerdir şimdiden herkese teşekkürler
lz4 haricinde diğer dosya uzantılarını 7zip'in yeni sürümü açacaktır.Ayrıca sürüm 19.00 ile esd desteği gelmiştir.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Dosya Uzantısı lz4 olan dosyaları açmak için 7Zip Opener2.1Windows yazılımını kullanınız.

Yazılım Hakkında Kısa Açıklama:

Windows 8.1 işletim sistemi için geliştirilen 7Zip Opener uygulamasıyla arşiv dosyalarını rahatlıkla açabilirsiniz.

İnternette yaygın olarak kullanılan 7Z, RAR ve ZIP dosyalarını kolayca görüntüleyebileceğiniz uygulama sayesinde, sabit diskinizde daha az yer kaplayan dosyalar saklayabilirsiniz. Minimal arayüzü ve çok az RAM kullanmasıyla oldukça başarılı bir performans sergileyen 7ZIP Opener uygulaması, büyük boyutlu arşiv dosyalarını bile saniyeler içerisinde görüntülemenizi sağlıyor. Sabit diskinizde de oldukça az yer kaplayan 7Zip Opener uygulaması işlevselliği, kullanım kolaylığı ve hızıyla WinRAR ve Winzip yerine mutlaka kullanmanız gereken uygulamalardan biri.

Özellikler:

Minimum RAM kullanımı,
Büyük arşivleri dahi saniyeler içerisinde görüntüleyebilme,
Sabit diskinizde çok az yer kaplar,
Basit arayüz,
7Z, RAR, TAR, GZ, GZIP, BZ, BZIP, BZ2, 7ZIP, LZ, LZH, LZMA, LZ4 gibi desteklenen formatlar.

İndirme:

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/7z-op ... 5h18?rtc=1

Dosya Boyutu : 0.63 MB....
Sdt01
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen Sdt01 »

Tar.md5 img açarmı
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Sdt01 yazdı: 08 Mar 2020, 22:41 Tar.md5 img açarmı

Bu konuda yazılmış anlatımlı makale var şuna bir bakınız.

https://forum.turkdevs.com/konu/anlatim ... evs.15750/
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Ben de geçeh gün bir war - ez sitesinden south park çizgi dizisini indirmek istedim. MEGA diye bulut sitesi var biliyorsunuz sahtekarın önde gidenidir. Aslında indirmezdim ama bir hataya düştük işte.

Neyse linki Jdownloadere yakalattım, başladı indirmeye. 3. gün oldu neyse jdownolader dedi ben bunu indiremiyom bağlantı kesildi. Dedim hayırdır ne oluyo? Abi MEGA limitiniz doldu diyo dedi. Yüzde 70e kadar inmiş gerisini vermiyo. Dedim ya MEGA kadar çakal bi site yok. Madem o kadar limit vermiyon baştan niye söylemiyon demi? Yüzde yetmişe kadar indirtip parayla hesap satıcak çaresiz bırakıp. İnadettim bende böyle dursun diye bekletiyorum.

7z ile falan açmaya çalıştım hata veriyo. Part dosyası olduğundan açılamıyor. En azından yüzde yetmişe kadar ineni açabilsem sıkıntı yok olduğu kadarıyla idare ederim. Neyse silemiyorum da, öyle başıma bela gibi kaldı bekliyor.

https://i.hizliresim.com/shSupQ.png
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 09 Mar 2020, 11:13 Ben de geçeh gün bir war - ez sitesinden south park çizgi dizisini indirmek istedim. MEGA diye bulut sitesi var biliyorsunuz sahtekarın önde gidenidir. Aslında indirmezdim ama bir hataya düştük işte.

Neyse linki Jdownloadere yakalattım, başladı indirmeye. 3. gün oldu neyse jdownolader dedi ben bunu indiremiyom bağlantı kesildi. Dedim hayırdır ne oluyo? Abi MEGA limitiniz doldu diyo dedi. Yüzde 70e kadar inmiş gerisini vermiyo. Dedim ya MEGA kadar çakal bi site yok. Madem o kadar limit vermiyon baştan niye söylemiyon demi? Yüzde yetmişe kadar indirtip parayla hesap satıcak çaresiz bırakıp. İnadettim bende böyle dursun diye bekletiyorum.

7z ile falan açmaya çalıştım hata veriyo. Part dosyası olduğundan açılamıyor. En azından yüzde yetmişe kadar ineni açabilsem sıkıntı yok olduğu kadarıyla idare ederim. Neyse silemiyorum da, öyle başıma bela gibi kaldı bekliyor.

https://i.hizliresim.com/shSupQ.png
Öyle şey olmaz.Pc'den veri silemiyorsan mutlaka arkaplanda o dosyayı kullanan ya bir işlem yada net bağıntısı vardır.

Yapman gereken Unlocker 1.9.2 ile nesnenin arkaplan bağını kesmek yada bu inantçı dosya linux üzerindd ise root terminalden chmod 777 nesne_adı komutunu live cd üzerinden vererek işini bitirebilirsin
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Öyle değil. Sİlemiyorum derken, silmeye kıyamıyorum anlamında. Belki bir çare bulunur part dosyasını açıcak bir yöntem vardır diye bekletiyorum. Az buz değil gigabaytlarca veri.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 09 Mar 2020, 13:19 Öyle değil. Sİlemiyorum derken, silmeye kıyamıyorum anlamında. Belki bir çare bulunur part dosyasını açıcak bir yöntem vardır diye bekletiyorum. Az buz değil gigabaytlarca veri.
O zaman ben yanlış anladım.Yapman gereken WinRAR ile arşivi açmaya çalışıp içeriği görüntüleyebilir ya da Universal Extractor isimli yazılımla dosyanın arşivleme algoritmasının türünü belirleyerek ona göre bir yazılımla içeriği görebilirsin.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Mega dosyaları kriptolayıp saklıyor, bu yüzden açamıyor olabilirsin. Mega linkini gönderisen içeriğini alıp başka hosta paylaşabilirim.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

trasmus yazdı: 09 Mar 2020, 15:14 Mega dosyaları kriptolayıp saklıyor, bu yüzden açamıyor olabilirsin. Mega linkini gönderisen içeriğini alıp başka hosta paylaşabilirim.
Şurası:

Kod: Tümünü seç

https://www.fullprogramlarindir.com/south-park-1-16-boxset-sezon-turkce-altyazili-indir.html
Sitenin sahibiyle aram iyi rica etsem belki part part yapabilir. Ama o kadar uğraşmaya değmez. Şunun torrenti olsa süper olacak. Hergün azar azar 1 senede sıkılmadan indiririm.

(Linki iki güne kadar kaldırıcam.)