Sağ Menü Programı:Easy Context Menu V1.6

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
anxious
Byte3
Byte3

Re: Sağ Menü Programı:Easy Context Menu V1.6

Mesaj gönderen anxious »

Teşekkürler çok güzel bir program elinize sağlık.
Fast Explorer yapılandırma dosyası FastExplorer.ini dosyasını desteklese 10 numara olurdu ve birde yaptığımız ayarları bir ini dosyası olarak kayıt etme özelliği istiyoruz v1.7 versiyonunda bekliyoruz :)
Savungan
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen Savungan »

@velociraptor, bu yazılımdaki "parametreler"in nerelerde ve ne amaçla kullanıldığını açıklar mısınız?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

ismi , uygulama yolunu ikonunu vs değiştirmene yarıyor
Savungan
Byte1
Byte1

Tam olarak şurayı soruyorum:

Resim

Parametre bölümünde yazan değer veya sözcük, üstündeki .exe uzantılı dosyanın bir parçasını çalıştırmaya yarıyor sanırım. Peki bu değişkenleri nasıl elde edebiliriz; temel bir yol-yöntem var mıdır yoksa duruma göre değişir mi? Bir yazılımın bir parçasının çalışmasını istiyorum diyelim; o yazılımın o parçasını çalıştıran değişkeni nasıl bulabilirim?
velociraptor yazdı: 14 Şub 2018, 12:05 ismi , uygulama yolunu ikonunu vs değiştirmene yarıyor
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen BlueLife »

Parametre desktekleyen programları /? parametresi ile çalıştırınca genelde programın desteklediği parametreler hakkında bilgi veriyor. Tabi bazen /? yerine -?, -h, -help ... vs gibi olabiliyor. Örnek;
defrag.exe /?

Bulamazsan ilgili programın parametresi hakkında arama motorlarından yardım olabilirsin.
https://www.google.com.tr/search?q=expl ... +parameter

Sağ tuşta kullandığımız %1 parametresi ise sürücü,klasör,dosya ... konumunu belirtmek için kullanılıyor.
Savungan
Byte1
Byte1

Sağ olun. Sağ tık alanına Windows ve EC Menü dışında birkaç .exe dosyası ekleyip deneyeceğim.
BlueLife yazdı: 17 Şub 2018, 14:37 Parametre desktekleyen programları /? parametresi ile çalıştırınca genelde programın desteklediği parametreler hakkında bilgi veriyor. Tabi bazen /? yerine -?, -h, -help ... vs gibi olabiliyor. Örnek;
defrag.exe /?

Bulamazsan ilgili programın parametresi hakkında arama motorlarından yardım olabilirsin.
https://www.google.com.tr/search?q=expl ... +parameter

Sağ tuşta kullandığımız %1 parametresi ise sürücü,klasör,dosya ... konumunu belirtmek için kullanılıyor.
Kanaskan
Bit
Bit

Mesaj gönderen Kanaskan »

Merhaba ecmenü güzel olmuş elinize sağlık ama win 10 desteklemesi yok galiba biraz sorunlu ve istikrarsız çalıştı anladığım kadarı ile.
Örnek prg kuruluyor ama restart yapınca geliyor bazı menüler, birde kalıcı sil her dosyayı silemedi oysa elle silinen dosyaydı.
Birde bu kadar emek vermişiniz lütfen
Dosya adını kopyala
Dosya tam yolunu kopyala
yaparsanız harika olacaktır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Geri bildirim için teşekkürler , kalıcı sili kontrol edeceğiz , Microsoftun ısrarla fixlemediği bir BUG sebebi ile yeni sürümü bir süredir çıkartamıyoruz , önerileriniz değerlendirilecektir.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Aslında ben bunu daha önce sordum.org da yazılımın sayfasında belirttim.(çat-pat bozuk ingilizce ile ) ama dikkate alınmadı.

Sorun şu

Bu yazılıma ;

Bir dosya/dizin/exe/dll 'nin Windows/Unix/internet bağlantı türünden tam yol adı olmalı

Ayrıca bu yazılıma eklenmesini istediğim çok özellik var ve bunları başka yazılımlardan ekran görüntüsünden göstereceğim.Gavur yapabiliyorsa bizim admin ve bluelif niye yapamasın bunları.....
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

trwe yazdı: 10 Şub 2019, 15:11 Aslında ben bunu daha önce sordum.org da yazılımın sayfasında belirttim.(çat-pat bozuk ingilizce ile ) ama dikkate alınmadı.

Sorun şu

Bu yazılıma ;

Bir dosya/dizin/exe/dll 'nin Windows/Unix/internet bağlantı türünden tam yol adı olmalı

Ayrıca bu yazılıma eklenmesini istediğim çok özellik var ve bunları başka yazılımlardan ekran görüntüsünden göstereceğim.Gavur yapabiliyorsa bizim admin ve bluelif niye yapamasın bunları.....
Evet önceki mesajımda bunu belirtmiştim.İşte istenilen (kullanıcı ricası diyelim....) özellikler

Resim

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı